Ocak 6, 2022

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Fiyattaki Düşüş Trendi Devam Edebilir Mi?

Bitcoin (BTC) dün gece (TSİ) FED tarafından gerçekleştirilen oturumda, 2022 planlarının gerçekleşeceğine ilişkin teyidi sonrası düşmeye başladı. Bitcoin fiyatı Çarşamba günü 44.000 dolarlık önemli bir seviyenin dahi altına geriledi.

CoinMarketCap verilerine göre, stabilcoin’ler (USDT ve USDC) dışında en büyük 10 kripto para biriminin tümü birim fiyat değerlerinde düşüş kaydetti.

Dün gece yaşanan düşüşler, 2022 yılında kripto para piyasasına ayıların hakim olacağını öngören tahminleri destekleyecek bir genel düşüş görünümü yarattı.

Bununla birlikte, genel kripto para piyasası için kısa vadeli görünüm, yakın vadede daha derin bir düzeltmeye işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı 40.000 Dolara Doğru Gerileyebilir!

Çarşamba günü yaşanan kripto piyasası çöküşü, BTC fiyatının dört saatlik grafikte gösterildiği gibi azalan üçgenin yatay destek çizgisinin altına düştüğünü gördü.

Öncü kripto para biriminin fiyatı, yöneten grafik modelinin sınırlarından kaçtığından, yukarıda belirtilen desteği 45.645 dolardan kaybetmek ayılar için çok önemliydi.

Azalan üçgen grafik deseninin hedefi ise teknik verilere göre 40.011 dolar. Bu nedenle, mevcut Bitcoin fiyat düzeltmesi devam ederse, grafik modelinin hedefini 40.000 doların biraz üzerine etiketlemek için daha da düşecek.

Bu senaryo gerçekleşirse, BTC/USD fiyatı mevcut fiyattan yaklaşık 43.308 dolardan yaklaşık %7.57 düşecek.

BTC/USD 4 Saatlik Grafik

MACD göstergesinin negatif bölgeye girmesiyle birlikte, bu düşüş görünümü doğrulanmış olabilir. Ayrıca, MACD dün 12-dört saatlik üstel hareketli ortalama (EMA) 26 EMA’nın altına düştüğünde, piyasa momentumunun kırmızıya döndüğünü öne sürerek Bitcoin satmak için bir çağrı gönderdi.

Ek olarak, RSI’nin aşırı satım bölgesine girmesi, ayıların şu anda BTC fiyatını kontrol ettiğinin bir göstergesidir ve düşüş görünümüne güven katıyor.

Öte yandan, aşırı satım RSI göstergesi, satış baskısının yakında ortadan kalkabileceğinin bir göstergesi olabilir ve yakın gelecekte fiyat hareketinde bir tersine dönüşe işaret ediyor olabilir.

Bu olursa, Bitcoin 44.000 dolar destek seviyesini geri almak için yükselebilir ve bu da boğaları dünün kayıplarını geri almak için destekleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.