Bitcoin (BTC) Balinaları, Düşüşler Sırasında BTC Satın Almaya Devam Ediyor!

0
Bitcoin (BTC) Balinaları, Düşüşler Sırasında BTC Satın Almaya Devam Ediyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı son dört ayın en düşük seviyelerine doğru yaklaşarak, 42.000 doların altına geriledi. Piyasalardaki veriler incelendiğinde perakende yatırımcıların panik satışı yaptığı görülürken, piyasa hissiyatı ise ‘düşüş’ görünümüyle güncellendi.

Piyasa analistleri, 40.000 dolar civarında bir dip öngördü, ancak bu durum, balinaların piyasalardaki düşüşler sırasında dahi daha fazla BTC stoklamaya teşvik etmekten alı koyamadı. BTC, şu an 42.000 doların biraz üzerinde bir küçük toparlanma sergilemiş olsa da, son 24 saatte %1,78 kayıp yaşadı ve 42.300 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin balinaları son 24 saatte 8000 BTC’nin üzerinde satın alım gerçekleştirdi.

Bitinfocharts’ın Bitcoin zenginleri listesindeki en iyi 100 adrese göre (tek bir adres 9.867 ile 265.000 BTC arasında BTC’ye sahip), üç tanesi bugün net varlıklarını 1.000 BTC’den fazla artırdı.

Bitcoin’in Ekim ayında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmeye başlamış ve takip eden düşüşlerle birlikte %40’a yakın değer kaybetmeye devam etti. Bazı analistler 69.000 dolar seviyesinin ‘boğa döngüsünün’ zirvesini temsil ettiğini belirtmeye devam ediyor.

Öte yandan yaşanan düşüşler sırasında perakende satıcılar ellerindeki varlıkları ‘panikleyerek’ satması, sonuç olarak onların piyasalardaki etkisini azaltacaktır. Aynı dönemde ise balinaların BTC biriktirmesi, piyasalardaki fiyat momentumunun mükemmel bir göstergesi olabilir.

Credible Crypto, 100.000 Dolar Tahmininde Israrcı!

Credible Crypto adıyla tanınan bir kripto analisti, dün piyasa kargaşasının ortasında BTC’nin neden henüz bir pazar zirvesine ulaşmadığını ve bu noktada neden aylar sonra olabileceğini açıklayan bir analiz yayınladı.

Tarihteki her boğa döngüsünün Aralık ayına kadar bir piyasa zirvesi ve ardından bir ayı döngüsü gördüğü noktayı kabul ederken, yıllar içindeki fiyat gerileme modeline bakıldığında, ATH’den gelen düşüşün önceki ATH döngülerine asla dokunmadığına dikkat çekti. Ancak şu anda, 69 bin doları pazarın zirvesi olarak kabul edersek ve ortalama %80’lik bir düşüş beklersek, 2017 ATH’sinden daha düşük bir seviyeye gerilemiş oluruz.

Ayrıca, her boğa döngüsü ve yeni yatırımcı akını ile piyasanın nispeten istikrarlı hale geldiğine ve dolayısıyla tepeden gelen düşüşün de geri döndüğüne dikkat çeken analist. BTC’nin bir geri çekilme yapmadan önce 100.000 dolara kadar başka bir fiyat artışı görebileceğini tahmin ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın