Bitcoin Borsası Bithumb’ın Problemleri 180 Milyon Dolarlık Zarara Uğrattı

Geçen ay büyük siber saldırıya uğrayan kripto para borsası Bithumb, 180 Milyon Dolarlık zarara uğradığını bildirdi. Bithumb, kullanıcılarını bu saldırıdan sonra para yatırmaları konusunda uyarmıştı.
Korea Times’a göre, döviz kuru kripto para birimlerinde gerçek volüm ve ayı piyasası sıkıntıları çekiyor.

Bithumb’ın Problemleri Artıyor
Bithumb zor bir yıl geçirdi. Hacklenme olayından 9 ay önce, yaklaşık iki kat kayıp yaşadı. Yıl içinde, şirketin sahte hacim ölçümleri rapor ettiğini belirten bir rapor ortaya çıktı.

Bu noktada, uzun süreli kullanıcılar, daha güçlü bir güvenlik kaydına sahip olan diğer borsalara geçmeyi düşünebilir.
Bithumb, Ocak ayında, bazılarının bittiğine inandığı ayı piyasasının en kötü döneminde, onlarca çalışanını işten çıkardı.

Borsa, Ocak ayında, bazılarının bittiğine inanan ayı piyasasının en kötü döneminde, onlarca çalışanı işten çıkardı.

Kripto paraların fiyatları borsaları ne kadar etkiliyor?
İşlemler gerçekleştiği zaman ücret alınır.
İşlemler, maliyet ne olursa olsun, günün her saati gerçekleşebilir.
Biri, borsa işlemlerini işlem gören kripto paralarda toplarsa, o zaman bu kripto paranın değerlemesinde düşürülen bir fiyatın kesin bi şekilde karlılığı etkileyebileceğini söyleyebiliriz.

Borsada yaşanan finansal sorunların zararlarını geçen ay ki saldırı şeklinde arttırdığı yönünde bazı spekülasyonlar var.
Soruşturma sonuçları hala bekleniyor, ancak kullanıcılara ait fonlar yerine sadece borsa fonlarının çalındığı biliniyor.

Kaynak:Ccn

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.