Bitcoin Borsası Bithumb’ın Problemleri 180 Milyon Dolarlık Zarara Uğrattı

0

Geçen ay büyük siber saldırıya uğrayan kripto para borsası Bithumb, 180 Milyon Dolarlık zarara uğradığını bildirdi. Bithumb, kullanıcılarını bu saldırıdan sonra para yatırmaları konusunda uyarmıştı.
Korea Times’a göre, döviz kuru kripto para birimlerinde gerçek volüm ve ayı piyasası sıkıntıları çekiyor.

Bithumb’ın Problemleri Artıyor
Bithumb zor bir yıl geçirdi. Hacklenme olayından 9 ay önce, yaklaşık iki kat kayıp yaşadı. Yıl içinde, şirketin sahte hacim ölçümleri rapor ettiğini belirten bir rapor ortaya çıktı.

Bu noktada, uzun süreli kullanıcılar, daha güçlü bir güvenlik kaydına sahip olan diğer borsalara geçmeyi düşünebilir.
Bithumb, Ocak ayında, bazılarının bittiğine inandığı ayı piyasasının en kötü döneminde, onlarca çalışanını işten çıkardı.

Borsa, Ocak ayında, bazılarının bittiğine inanan ayı piyasasının en kötü döneminde, onlarca çalışanı işten çıkardı.

Kripto paraların fiyatları borsaları ne kadar etkiliyor?
İşlemler gerçekleştiği zaman ücret alınır.
İşlemler, maliyet ne olursa olsun, günün her saati gerçekleşebilir.
Biri, borsa işlemlerini işlem gören kripto paralarda toplarsa, o zaman bu kripto paranın değerlemesinde düşürülen bir fiyatın kesin bi şekilde karlılığı etkileyebileceğini söyleyebiliriz.

Borsada yaşanan finansal sorunların zararlarını geçen ay ki saldırı şeklinde arttırdığı yönünde bazı spekülasyonlar var.
Soruşturma sonuçları hala bekleniyor, ancak kullanıcılara ait fonlar yerine sadece borsa fonlarının çalındığı biliniyor.

Kaynak:Ccn

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın