Nisan 18, 2022

Bitcoin Boğaları Yeniden Güç Topluyor, BTC’de Son Durum Ne?

Bitcoin (BTC) boğaları, fiyatın 36.000 dolarlık seviyelere düşme tehdidi sonrası yeniden güç toplayarak geri dönmeye çalışıyor.

Bitcoin fiyatı bu haftanın işlem seansını bir düşüşle açtı ve piyasalarda kayıplar yarattı. Trader’lar yeni bir dip için Bitcoin’i daha yakından takip etmelidir. Bunun nedeni ise teknik detaylarda saklı.

Bitcoin Fiyatının Bir Dibe İhtiyacı Var

Bitcoin fiyatı, hafta sonu 40.000 dolardaki destek seviyesini tamam kırdığı için yükseliş bekleyen yatırımcılar büyük bir hayal kırıklığına uğradı. BTC fiyatı bu haber hazırlanırken 39.600 dolardan işlem görse de son kontroller öncesinde 40.000 dolarlık seviyenin üzerine yükselmişti.

Bu fiyat seviyesi, erken alıcıları dahil olmaya ikna edebilir. Ancak, dikkat edilmesi gereken daha fazla düşüş sinyali var.

Bitcoin fiyatı son zamanlarda oldukça karışık sinyaller veriyor ancak dolar maliyeti ortalama yaklaşımı (dolar-cost average approach), uzun vadede Bitcoin meraklılarına fayda sağlayabilir gibi görünüyor. Geçtiğimiz Cuma günkü tahminler, 8 saatlik grafikte oluşan büyük bir aşağı yönlü mumun ardından ayıların ivme kazanmış olabileceğini gösteriyordu.

Şimdi ise fiyat 4 saatlik grafikte bir başka aşağı yönlü mum bastırdığı için, ayılar ilk güç göstergesini ek güçle eşleştirdi ve tüm hafta sonu fiyat hareketlerini panolardan sildi.

bitcoin

Bitcoin’de Göreceli Güç Endeksi ise yükseliş için bir sapma gösterdi; ancak, 4 saatlik grafikte alıcıların bölgesinde yer almıyor gibi görünüyor. Satışın ardından yükselen fiyat hareketi, zar zor hareket ettiğinden dolayı, trader’lar adeta düşen bir bıçağı tutmuş gibi hissediyor olmalılar. 39.500 dolar, uzun vadeli bir yatırımcının teklif vermesi için iyi bir yer olabilir ancak kısa vadede hızlı trade yapanlar için BTC fiyatını yakın dip olarak nitelendirmesi pek olası değildir. Trader’lar muhtemelen Mart rallisinden önce daha fazla likiditenin bulunduğu 36.000 dolara doğru bir düşüş arayacaktır.

Düşüş tezinin geçersiz kılınması 40.400 doların üzerinde bir kapanışlı mümkün olacaktır. Boğalar, önceki konsolidasyon bölgesine geri fiyat hareketi sağlayabilirse, düşüş trendini kırma şansları olabilir. Eğer bu senaryo gerçekleşirse, BTC fiyatı 44.000’e gerileyerek mevcut BTC fiyatından %15’lik bir artışa neden olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.