Birleşik Arap Emirlikleri Blockchain Alanında Hız Kesmeden İlerliyor

0

Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı’ndan, Blockchain Sistemine Geçiş

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık Bakanlığı(MoHAP), sağlık kurumlarında hizmet veren personellerin bilgilerini kaydetmek ve paylaşmak amacıyla bir blockchain sistemini kullanıma açtığını duyurdu.

18 Eylül tarihinde BAE resmi haber ajansı tarafından paylaşılan duyuruya göre, yeni sistem veri entegrasyonunu iyileştirmeyi amaçlıyor. Yeni sistemle birlikte sağlık personellerinin verilerinin daha hızlı ve güvenli kaydedilmesi sağlanacak.

Duyuruya göre ayrıca bu yeni sistem doktorlar, eczacılar ve teknisyenler dahil sağlık çalışanlarının değerlendirme bilgilerini kaydederek yerel sağlık yetkilileri ile paylaşacak.

Destek Hizmetleri Sektörü müsteşar yardımcısı Awad Saghir Al Ketbi konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bakanlık blockchain tabanlı merkezsizleştirilmiş bir veritabanı için gerekli altyapıyı geliştirdi. İlk etapta sağlık çalışanlarının değerlendirme sistemini kamusal ve özel sağlık yetkilileri ve ilgili diğer kuruluşlar ile sağlık personelleri portföyüne erişim içeren tek bir dijital platform oluşturmak için bağlayacağız.”

Geçtiğimiz yıl Birleşik Arap Emirliklerinin, Blockchain alanında Dünya’nın en önde gelen ülkelerinden biri olmayı hedeflediği konuşuluyordu. Şu an ise BAE devlet işlemlerinin yarısını 2021’e kadar blockchain tabanlı yapmayı hedefliyor. Görünüşe göre hedef için ciddi çalışmalar oluşturuluyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın