Birleşik Arap Emirlikleri Blockchain Alanında Hız Kesmeden İlerliyor

Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı’ndan, Blockchain Sistemine Geçiş

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık Bakanlığı(MoHAP), sağlık kurumlarında hizmet veren personellerin bilgilerini kaydetmek ve paylaşmak amacıyla bir blockchain sistemini kullanıma açtığını duyurdu.

18 Eylül tarihinde BAE resmi haber ajansı tarafından paylaşılan duyuruya göre, yeni sistem veri entegrasyonunu iyileştirmeyi amaçlıyor. Yeni sistemle birlikte sağlık personellerinin verilerinin daha hızlı ve güvenli kaydedilmesi sağlanacak.

Duyuruya göre ayrıca bu yeni sistem doktorlar, eczacılar ve teknisyenler dahil sağlık çalışanlarının değerlendirme bilgilerini kaydederek yerel sağlık yetkilileri ile paylaşacak.

Destek Hizmetleri Sektörü müsteşar yardımcısı Awad Saghir Al Ketbi konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bakanlık blockchain tabanlı merkezsizleştirilmiş bir veritabanı için gerekli altyapıyı geliştirdi. İlk etapta sağlık çalışanlarının değerlendirme sistemini kamusal ve özel sağlık yetkilileri ve ilgili diğer kuruluşlar ile sağlık personelleri portföyüne erişim içeren tek bir dijital platform oluşturmak için bağlayacağız.”

Geçtiğimiz yıl Birleşik Arap Emirliklerinin, Blockchain alanında Dünya’nın en önde gelen ülkelerinden biri olmayı hedeflediği konuşuluyordu. Şu an ise BAE devlet işlemlerinin yarısını 2021’e kadar blockchain tabanlı yapmayı hedefliyor. Görünüşe göre hedef için ciddi çalışmalar oluşturuluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.