Binance’ten Bir Şok Haber Daha: “İşlemler Askıya Alınıyor!”

SEC’in önde gelen kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e dava açması, sektörde yankı uyandırmaya devam ediyor. İncelemeler devam ederken, borsanın ABD kolu kısa süre önce ABD doları mevduatlarını askıya aldığını duyurdu.

Binance.US, bankacılık ortaklarının 13 Haziran 2023 tarihinden itibaren ABD ödemelerini işlemeyeceğini belirtti. Borsa, USD mevduatlarının 9 Haziran’dan itibaren askıya alınacağını açıkladı. USD alım satım çiftleri bir sonraki hafta delist edilecek. Ancak borsa, USDT içeren alım satım çiftlerini desteklemeye devam edecek. Binance.US ayrıca kullanıcılara borsada kalan USD bakiyelerinin bir stabilcoin’e dönüştürülebileceğini ve daha sonra ağları aracılığıyla çekebileceğini belirtti.

Bununla birlikte, alım satım, stake etme, para yatırma ve çekme gibi diğer hizmetlerin tamamen çalışır durumda olacağının altı çizildi. Ancak potansiyel para çekme gecikmelerini ele almak için Binance.US, artan hacimlerin ve hafta sonu banka kapanışlarının katkıda bulunan faktörler olabileceğini belirtti.

Yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen yetkililer, müşterilerinin varlıklarının tamamını koruyacağını taahhüt etti.

Binance.US, bu kararının nedenini anlatan bir tweet atarken, aynı dönemde birçok işlem çiftini de delist etti.

Amerika’da gelişen bir dijital varlık piyasasına olanak tanıyan verimli bir uzlaşmaya açık olmakla birlikte, Binance.US SEC’in haksız saldırılarına karşı kendimizi, müşterilerimizi ve sektörü şiddetle savunmaya devam edecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.