Binance’den Önemli Karar: Yeni Bir Ülkeye Daha Kısıtlama Getirdi!

0

Binance, türev ürünlerini kısıtlamaya devam ediyor ve yakın zamanda Güney Afrika hizmetlerini hedef aldı. Borsa Cuma günü yaptığı açıklamada, Güney Afrikalı kullanıcıları için kripto vadeli işlemleri, opsiyonlar, marjlar ve kaldıraçlı token hizmetlerini durdurdu.

Borsa, “Hemen geçerli olmak üzere, Güney Afrikalı kullanıcıların bu ürünler için yeni hesap açmaları kısıtlanacak” dedi.

Ancak Binance, mevcut kullanıcılara açık pozisyonlarını azaltmak ve kapatmak için 90 günlük bir süre verdi.

“Kullanıcılar artık 6 Ocak 2022 23:59’dan (UTC) sonra pozisyonlarını manuel olarak azaltamayacak veya kapatamayacak. Bundan sonra kalan tüm açık pozisyonlar kapatılacaktır.”

Binance, birkaç küresel düzenleyiciden çeşitli uyarılar aldı. Hatta bazıları yaptırım önlemleri aldı ve kripto borsasını hizmetlerini kapatmaya zorladı. Bununla birlikte, Güney Afrika düzenleyicisi, herhangi bir nedenle borsayı hedef göstermedi.

Daha önce Binance, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve ayrıca Avustralya ile Hong Kong’da türev hizmetlerini durdurdu. Hatta birincil platformu Binance.com’da Singapur’da spot ticaret hizmeti sunmayı bıraktı.

Bunların yanında Binance, hizmetlerini düzenleyici çerçevelerle uyumlu hale getirmek için birkaç adım daha attı. KYC’yi küresel olarak zorunlu kıldı ve çok sayıda eski düzenleyici ile hükümet yetkilisini görevlendirerek onları önemli uyum rollerine atadı.

Borsa, “Binance, piyasa oyuncularının düzenleyicilerle daha fazla işbirliği yapmaları için fırsatlar sunduğundan, sektörümüzün düzenleyici çerçevesindeki gelişmeleri memnuniyetle karşılıyor” açıklamasını yaptı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın