Binance’den Devasa BNB Yakımı, İşte Yakılan Token Miktarı

Binance düzenli olarak gerçekleştiğini duyurduğu yakımlarına bir yenisi daha ekledi ve toplamda 1.830.382 BNB’nin dolaşımdan kaldırıldığını açıkladı. Yakılan BNB’lerin toplam değeri güncel olarak 740 milyon doların üzerinde.

Dünyanın en büyük kripto borsası olarak bilinen Binance, bugün paylaştığı bir tweet’te 1.8 milyondan fazla BNB token‘ın yakılarak dolaşımdan kaldırdığını ve 19. çeyrek yakımlarının başarıyla tamamlandığını açıkladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise yakım sürecinin, BNB’nin deflasyonist yapısının en büyük kanıtı olduğunu savundu.

binance coin yakım

Dünyanın en büyük kripto borsasının yerel tokeni olan BNB Chain (BNB), 19 Nisan’da tarihinde erken saatlerde 19. yakma işlemini tamamladı. Şirket, yalnızca token alabilen ancak gönderemeyen bir cüzdana 1.830.382 BNB (işlem sırasında 741 milyon doların üzerinde) gönderdi.

Topluma şeffaflık ve öngörülebilirlik vermenin yanı sıra sürecin deflasyonist bir etkisinin olduğu tahmin ediliyor. BNB’de ise yakma olaylarının temel amacı, toplam arzın 100 milyon token’ın altına ulaşana kadar kademeli olarak devam ettirilmesidir.

Daha sonra yeni bir tweet paylaşan CEO, Binance’in girişimlerinin haklı çıktığını ve bu işlemlerin detaylarının teknik makalede (whitepapaer) yer aldığını ve bu nedenle ekibin her üç ayda bir ilgili prosedürleri takip etmekte kararlı olduğunu vurguladı.

Yakım işlemlerinin genelde BNB’nin fiyatı üzerinde bir etkisi olduğunu hali hazırda biliniyor. Yakma işleminden bağımsız olarak BNB de kripto piyasasındaki olumlu havayı yakaladı ve yükseldi. Haber hazırlanırken BNB’nin değeri 417 dolar civarındaydı. Şirket en son yakım işlemini ocak ayında, 800 milyon dolarlık BNB yakarak gerçekleştirmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.