Mart 25, 2022

Binance’den Bu Metaverse Coin Girişimine Büyük Destek: 9.5 Milyarlık Yatırım!

Ultiverse için 4.5 milyon dolarlık bir tohum yatırımına öncülük etmesinden sadece bir hafta sonra, Binance’in girişim kolu, metaverse oyun start-up’ına 5 milyon dolar daha bahis yapıyor.

Kripto borsasının risk sermayesi ve kuluçka birimi olan Binance Labs, 18 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında Ultiverse’e (MXS) yaptıkları ilk yatırımı duyurmuştu. DeFiance Capital, Three Arrows Capital ve SkyVision Capital’in de yatırım yaptığı artışa ortak oldu. Fon, Three Arrows Capital ve SkyVision Capital’in katılımıyla DeFiance Capital tarafından ortaklaşa yönetildi. Bu ilk 4.5 milyon dolarlık fon, Ultiverse’in yönetim token’ı MXS’nin satışı şeklinde gerçekleştirildi.

Ancak her iki şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Binance Labs, Ultiverse’in öz sermayesine 5 milyon dolar daha yatırım yapmaya karar verdi.  Binance Labs direktörü Nicole Zhang’ın The Block’a yaptığı açıklamaya göre bu ek yatırım, iki firmanın “takımın gelecekteki yolu hakkında bir tür söz hakkımız olacak şekilde bağlı” olmasını sağlamak için yapıldı.

“BNB Chain oyun projelerini geniş ölçüde destekleyen tek ekosistem”

İlk tohum turunun duyurulmasının ardından Binance Labs, gelirlerin BNB Chain ile bir sosyal oyun metaverse oluşturmak için kullanılacağını belirtti. BNB Chain, Binance’in blok zinciridir KoinFinans’ın da daha önce bildirildiği üzere platform şubat ayında gerçekleştirdiği marka değişikliğinden sonra oyun ve metaverse projeleri tarafından sunulan türde büyük ölçekli uygulamalar için oluşturulmuş bir ağdır. Zhang da yaptığı açıklamada, BNB Chain’in oyun projelerini geniş ölçekte destekleyebilen tek ekosistem olduğunu iddia etti ve Blockchain tabanlı oyunlar hakkında şunları söyledi:

“Gerçekten popüler olduğunuz an tüm blok zincirini yerle bir ediyorsunuz. Şu anda bu tür bir kapasiteye sahip olan tek blok zinciri biziz.”

Zhang, Binance’in bu kapasite sorunlarıyla ilgili ilk elden deneyime sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Geçmişte Binance’in blok zinciri için önemli bir çekiş kazanan ve sorunlara neden olan oyunların örnekleri olarak BinaryX ve Cryptoblades’e işaret etti ve kripto devinin yakın zamanda benzer durumlarla başa çıkmak için ekstra kapasite eklediğini söyledi.

“Şimdi süper hazırız. Kapasitemiz var.”

Bir girişimci olan CEO Frank Ma’nın liderliğinde şu anda 100’den fazla kişi Ultiverse’in oyunları üzerinde çalışıyor. Şirketin ilk oyunu olan Endless Loop, oyna-kazan işlevine sahip bir 3D çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunu (MMORPG) olacak. Oyunun 2023’ün ilk çeyreğinde tam olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : theblockcrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.