Binance’dan Bu Altcoin’e Stratejik Yatırım: Fiyat Uçtu

  • Merkezi olmayan bir blockchain altyapı sağlayıcısı, Binance Labs’dan aldığı desteğin ardından bir anda harekete geçti.

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere, bugün erken saatlerde bildirildiği üzere, merkezi olmayan zincirler arası staking platformu Ankr (ANKR), en büyük küresel kripto para birimi borsalarından biri olan Binance’in bir kolu olan Binance Labs’den stratejik bir yatırım aldı. Böyle büyük bir stratejik ortağın desteği, Ankr’ın kripto alanına giderek daha fazla insan tarafından tanınma konusunda yardımcı olması bekleniyor.

Ankr’ın BNB Chain (eski BSC) ve BNB Liquid Staking çözümünün geliştirilmesine dahil olması da borsanın seçimini etkiledi. Basın duyurusuna göre, Ankr’ın faaliyetleri yalnızca ekosistemin genel performansını geliştirmekle kalmadı, aynı zamanda blok zinciri veri depolamasını önemli ölçüde optimize etti ve performansını 100 kat artırdı.

Konuyla ilgili olarak konuşan Ankr Operasyon Direktörü Ryan Fang şunları söyledi:

“Stratejik bir yatırımcı olarak Binance Labs’e sahip olmaktan heyecan duyuyoruz. BNB Chain, açık ara en fazla günlük işlem ve aktif kullanıcı sayısına sahip blok zincirdir. BNB Chain’in daha da ölçeklenmesine yardımcı olmaya, BNB Liquid Stake yoluyla DeFi birleştirilebilirliğini etkinleştirerek BNB token faydasını artırmaya ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir altyapının yanı sıra diğer yenilikçi altyapı gerektiren yenilikçi kullanım durumlarını etkinleştirmek için izin verilen yan zincirlere kapı açan hizmetlerle Binance Application Sidechain (BAS) ekosistemini genişletmeye kararlıyız.”

Ankr

Haberin yayınlanmasından sonra, ANKR kotasyonları bir saat içinde yüzde 60’tan fazla yükselmeye başladı ve burada token başına 0,052 dolardan birçok yatırımcı altcoin’den çıkmaya karar verdi.

Böyle bir fiyat artışı, projenin piyasa değerine 170 milyon dolar eklemesine izin verdi, ANKR’ın piyasa değeri şu anda 533 milyon dolar değerinde. Binance Labs’in yatırımının boyutu açıklanmadığı için token için fiyat tavanını tahmin etmek zor, ancak yine de etkileyici fiyat değişiklikleri görebiliriz.

Binance Labs yatırımları

Ankr, Binance Labs’in “altın eli”nin dokunduğu bir başka proje oldu. Yaz başında, Binance’ın yatırım kolu dünyanın önde gelen yatırımcılarının desteğiyle 500 milyon dolarlık bir yatırım fonu da toplamıştı. Fonun amacı, kripto para birimini kullanımını genişletebilecek ve genel olarak Web3 teknolojisi ve blok zincirinin benimsenmesini teşvik edebilecek Ankr gibi projelere yatırım yapmaktı.

Üstelik, yakın zamanda Binance Labs, Binance’in kurucu ortağı Yi He’nin platformun başına geçmesiyle birlikte yeni bir yönetici kazandı ve görünüşe göre – bugünün olaylarına dayanarak da anlaşıldığı üzere – bu yönetici zaman kaybetmeyi pek sevmiyor.

ANKR Token Staking Yayına Girdi

Binance’in Ankr’a yaptığı yatırım, protokolün altyapı düzeyinde token stake etmeyi etkinleştirdiğini açıklamasından birkaç gün sonra gerçekleşti.

Bu gelişme sonucunda da ANKR token holder’larının, node’ları desteklemek ve ödüller kazanmak için stake etmelerine izin verildiği anlamına geliyor. Ankr Pazarlama Direktörü Greg Gompan ANKR token staking hakkında şunları söyledi:

“Bugün Ankr için anıtsal bir başarıya işaret ediyor. Merkezi bir altyapı sağlayıcısından, token holder’larının ağ üzerinden bizimle birlikte katkıda bulunabilecekleri ve kazanabilecekleri, gerçekten merkezi olmayan bir protokol çözüme bir geçiş yaptık. Bu, Ankr’ı yalnızca sektördeki en iyi teknoloji şirketlerinden biri olarak değil, aynı zamanda Web3 genelinde çok zincirli büyümeye uyum sağlamak için en iyi saf oyunlardan biri olarak kendi sınıfına yerleştiriyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday, cryptopotato


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.