Binance Yeni Özel Blok Zinciri Binance Chain Hakkında Konuştu

0

Kripto para borsası Binance yeni özel yapım blok zinciri hakkında detaylı açıklama yaptı. Ethereum tabanlı çalışan 3 milyar dolarlık BNB kripto para birimini işletmek amacıyla tasarlandı.

Borsa, Ethereum tabanlı eski BNB tokenlerinin yok edileceğini ve Binance Chain ile yeni BNB tokenleri oluşturacağını belirtti.

Borsa yaptığı açıklamaya göre, BNB tokenleri 200 milyona ulaştığında kapatılacak, 48 milyonu dondurulacak ve 5 milyon’uda yok edilecek.

Borsa kullanıcılar için BNB tokenlerinin ERC-20 olan versiyonunu tutumak istiyorlarsa, 23 Nisandan önce Ethereum cüzdanına almaları gerektiğini bildirdi ve o tarihten sonra ERC-20 BNB tokenlerinin çekilmesini desteklemeyeceğini söyledi.

Dönüştürülen ERC-20 BNB tokenleri binance.com tarafından halka açık bir şekil yok edilecek.

Binance, Binance Chain’i geliştirdiğine dair ilk açıklamayı Mart 2017’de yapmıştı. Borsa o dönemde BNB tokenini kendi yerel blok zincirine dönüştürdüğünü belirtmişti.

Twitterdaki Soru Cevap Şeklindeki Sohbette Binance CEO’su Changpeng Zhao Açıkladı:

Binance Chain’deki, Binance koin Ethereum ağındaki Ethereum koin ile aynıdır. Bu koin yapılacak ağ işlemlerini ödemek için gaz olarak kalacak.

Görsel: Binance’in resmi web sitesinden alınmıştır.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın