Haziran 6, 2022

Binance Labs’in Yatırımı Bu Altcoin Fiyatını Arttırdı!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in yatırım kolu Binance Labs, PancakeSwap’in yönetişim ve hizmet token’ı olan CAKE’e stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Binance Labs, teknoloji geliştirme, pazarlama ve topluluk desteği ve Web3 çözümleri sağlayarak bir sonraki küresel blok zinciri benimseme dalgasına öncülük etmeyi hedefliyor.

Binance Labs’in yaptığı bu stratejik yatırımın bir sonucu olarak da yerel token CAKE’in fiyatı birkaç saat içerisinde %10 değer kazandı. PancakeSwap (CAKE) fiyatı şu anda 4.78 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %95 oranında arttı.

Binance’ten PancakeSwap’in Tokenı CAKE’e Stratejik Yatırım

Binance, 6 Haziran’da yaptığı resmi duyuruda, girişim kolu Binance Labs’in CAKE’ye stratejik bir yatırım yaptığını açıkladı. Ancak şirket, CAKE’ye yatırdığı tutarı açıklamadı.

BNB zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap, günlük 400.000’den fazla aktif kullanıcıyla BNB Zincirindeki en büyük dApp haline geldi. Kullanıcıların otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) modeli aracılığıyla BEP-20 token’larını takas etmelerine, değiştirmelerine ve stake etmelerine olanak tanıyor. Ayrıca PancakeSwap, BNB tarafından desteklenen merkezi olmayan bir NFT pazarına da sahip.

Konuya ilişkin konuşan Binance Labs sözcüsü şu sözleri kaydetti:

“PancakeSwap, BNB Zincirinin geliştirilmesine ve toplu olarak benimsenmesine öncülük ediyor. PancakeSwap’ın en yaygın kullanılan dApp ve BNB Zincirinde en yüksek TVL’ye sahip DeFi projesi olduğu göz önüne alındığında, projeye güçlü bir destek sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz.”

2020’deki lansmanından bu yana, BNB Zinciri ekosistemi büyük ölçüde büyüdü. Zincirde şimdiye kadar 3 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi. Ayrıca, DeFi, metaverse, blockchain oyunları, NFT ve daha fazlasıyla ilgili 1.300’den fazla aktif dApp’e de ev sahipliği yapıyor.

Öte yandan Binance mevcut olumsuzluklara rağmen bu yıl da kripto yatırımı yapmaya devam ediyor. Binance CEO’su “CZ”, Malezya’da kripto kullanımını artırmak için Malezyalı kripto para borsası MX Global ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ayrıca Binance ve Vietnam Blockchain Derneği bugün resmi olarak stratejik bir işbirliğine girdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.