Binance, DeFi Çılgınlığından Yararlanmaya Devam Ediyor

Ağustos ayında yüzde 844 oranında artış gösteren YFI, şüphesiz son günlerin en dikkat çeken tokenı. Söz konusu yükselişte payı olan Binance borsası, YFI için bir adım daha attı.

Geçtiğimiz dönemlerde Binance sözcüsü “DeFi, bu yıl blockchain endüstrisi için oldukça popüler bir konu. Kullanıcılarımızdan listeleme için çok sayıda istek aldık” açıklamasını yapmıştı. Görünen o ki önde gelen kripto borsası Binance, DeFi çılgınlığını fırsata çevirmek istiyor.

YFI, Binance gibi borsalarda listelendikten sonra fiyatı çok daha hızlı arttı. Binance şimdi ise, Vadeli YFI işleminin önünü açtı. Bugün yapılan duyuruya göre YFI coin, bundan böyle Binance Futures’da boy gösterecek.

Duyuruda, Binance kullanıcılarının 31 Ağustos TSİ 10:00’dan itibaren 50 kata kadar varan kaldıraç oranlarıyla YFI sözleşmesi açabilecekleri bildirildi. Teminat olarak USDT’nin kullanılacağı bu sözleşmeler avantaj yanında riskte barındırıyor. Piyasa doğru yönde hareket ederse, potansiyel kazançları 50 kat artırmak mümkün, ancak yüksek kaldıraçlı pozisyonların, kripto para birimlerinin (özellikle YFI gibi DeFi token’larının) doğal volatilitesi göz önüne alındığında tasfiye edilme şansı çok yüksektir.

Bunun yanında, borsa ek olarak en büyük 10 DeFi protokolüne daha fazla maruz kalmaya izin veren DeFi/USDT Bileşik Endeksini başlatmıştı. Kısaca Binance, DeFi çılgınlığından yararlanmaya devam ediyor diyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.