Binance, DeFi Çılgınlığından Yararlanmaya Devam Ediyor

0
415

Ağustos ayında yüzde 844 oranında artış gösteren YFI, şüphesiz son günlerin en dikkat çeken tokenı. Söz konusu yükselişte payı olan Binance borsası, YFI için bir adım daha attı.

Geçtiğimiz dönemlerde Binance sözcüsü “DeFi, bu yıl blockchain endüstrisi için oldukça popüler bir konu. Kullanıcılarımızdan listeleme için çok sayıda istek aldık” açıklamasını yapmıştı. Görünen o ki önde gelen kripto borsası Binance, DeFi çılgınlığını fırsata çevirmek istiyor.

YFI, Binance gibi borsalarda listelendikten sonra fiyatı çok daha hızlı arttı. Binance şimdi ise, Vadeli YFI işleminin önünü açtı. Bugün yapılan duyuruya göre YFI coin, bundan böyle Binance Futures’da boy gösterecek.

Duyuruda, Binance kullanıcılarının 31 Ağustos TSİ 10:00’dan itibaren 50 kata kadar varan kaldıraç oranlarıyla YFI sözleşmesi açabilecekleri bildirildi. Teminat olarak USDT’nin kullanılacağı bu sözleşmeler avantaj yanında riskte barındırıyor. Piyasa doğru yönde hareket ederse, potansiyel kazançları 50 kat artırmak mümkün, ancak yüksek kaldıraçlı pozisyonların, kripto para birimlerinin (özellikle YFI gibi DeFi token’larının) doğal volatilitesi göz önüne alındığında tasfiye edilme şansı çok yüksektir.

Bunun yanında, borsa ek olarak en büyük 10 DeFi protokolüne daha fazla maruz kalmaya izin veren DeFi/USDT Bileşik Endeksini başlatmıştı. Kısaca Binance, DeFi çılgınlığından yararlanmaya devam ediyor diyebiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın