Binance CEO’sundan Çin’deki Kripto ve Blockchain Hamlesine Büyük Eleştiri!

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Çin’in Web 3.0 inovasyonu ve gelişimi üzerine bir whitepaper yayınlamasını eleştirdi. Hong Kong’un 1 Haziran’da kripto lisanslama hamlesini başlatmasından önce Pekin’in bilim ve teknoloji hükümet organı tarafından bu Web 3.0 whitepaper’ı zamanlamasının oldukça ilginç olduğunu dile getiren CZ, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Web3, yapay zeka (AI), blok zincirleri, makine öğrenimi, kripto para birimi, metaverse, NFT’ler, sanal gerçeklik vb. gibi yenilikçi teknolojileri ve araştırma alanlarını içeren yeni nesil internettir. Web 3.0 üzerinde çalışan şirketler yarının liderleri olacak.

Pekin Belediye’sine bağlı bir komisyon tarafından yayınlanan “Pekin İnternet 3.0 İnovasyon ve Kalkınma” whitepaper’ı endüstride dikkat çekti. Whitepaper’a göre Çin hükümeti yenilikçi teknolojilerde lider olmak için gelişmelere ve araştırmalara direkt olarak destek verecek.

Buna karşılık olarak Binance CEO’su “CZ”, Web 3.0 raporunun yayınlanmasının Hong Kong’un kripto merkezi girişimiyle aynı zamana denk gelmesinin ilginç zamanlamasını vurguladı.

Hong Kong, kripto firmalarının ve borsalarının 1 Haziran’dan itibaren lisans başvurusunda bulunmasına izin verecek. Hong Kong yönetimi ayrıca perakende yatırımcıların Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun güvencesi altında Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimlerini alıp satmalarına da izin verdi.

Özellikle Çinli bankalar Hong Kong’un kripto merkezi planını desteklediklerini ifade ettiler. Hong Kong kripto endüstrisi, Çin’in Web 3.0 planlarına ek bir avantaj sağlayacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.