Binance CEO’su: Krizde Ana Neden Corona Değil!

0
166

Kripto para topluluğunun “CZ” olarak tanıdığı, Binance CEO’su Changpeng Zhao, 20 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında corona virüsüne ve dünya ekonomisindeki etkilerine dair değerlendirmelerini paylaştı.

Corona virüs salgını iki aydan daha kısa bir sürede tüm küresel ekonomiyi etkiledi. Kripto piyasası bile büyük bir fiyat düşüşü yaşadı, Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde birkaç saat içinde değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti. Bununla birlikte, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, dünyanın en büyük kripto para biriminin çökmesine neden olan corona virüs korkusu değil. Aslında Zhao, küresel salgının bir kıvılcımdan başka bir şey olmadığını ve mevcut ekonomik çöküşün farklı bir nedeni olduğunu iddia ediyor. Zhao konuyla ilgili şunları söyledi:

“2008’de küresel ekonomiyi duraklatan bir salgın yoktu. Ama corona virüsün sadece bir tetikleyici olduğuna inanıyorum, ana neden değil. Ekonomimiz daha güçlü olmalı, en azından bazı şoklardan kurtulmaya yetecek kadar güçlü olmalı.”

Zhao, anlaşılacağı üzere küresel ekonominin son derece zayıf olduğunu iddia ediyor ve corona virüs salgının bunu kanıtladığını düşünüyor.

Bitcoin, son birkaç gün toparlanmaya başladıkça, önde gelen kripto paranın bir kez daha geleneksel pazarların kaderinden ayrıldığı görülüyor. Bir noktada, kripto para, bir düzeltme yaşamadan önce eski fiyatının %90’ını geri kazanmayı bile başardı.

Zhao, yatırımcıların bir noktada nakit para biriktirmeyi bırakacağını ve portföylerin bir kez daha genişlemeye başlayacağını umuyor. CZ’ye göre, şu anda biriktirilen para için gidilecek yerlerden biri de Bitcoin olacak. Bunun gerçekleşmesinin biraz zaman alabileceğini de itiraf ediyor, ancak bunun olacağına ve bunun beklemeye değer olduğuna inanıyor.

Zhao, BTC’nin gelecekte güvenli bir sığınak olacağına hala inanıyor. Bu rolü yerine getirmesi için henüz çok erken, ancak birçok uzman da Bitcoin’in gelecekte bunu başaracağını kabul ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın