Binance Borsasından Şok Delist Kararı: Listede Birçok Altcoin Var!

Önde gelen kripto para borsası Binance ‘in ABD birimi birçok işlem çiftini kaldıracağını duyurdu. Söz konusu gelişme SEC’in borsanın ABD birimini dondurmak için verdiği talep sonrası ortaya çıktı.

Binance.US, öncelikli olarak OTC ticaret portalını durdurduğunu açıkladı. Borsa, bu hizmete devam etmenin tahmini zamanını ise paylaşmadı. Kullanıcı varlıklarının kripto borsası ile güvende ve emniyette kalacağını, para yatırma ve çekme işlemlerinin normal şekilde işleyeceğini garanti etti.

Kripto borsası, AAVE/USDT, AXS/USDT, BCH/USDT, 1INCH/USDT, APE/USDT, ATOM/BTX, DOT/BTC, UNI/BTC, MANA/BTC ve HBAR/BUSD dahil olmak üzere USDT, BTC ve BUSD Gelişmiş İşlem çiftlerini kaldıracağını belirtti.

Öte yandan dönüştürme işlemleri için destek verilen token sayısı da 226 ile sınırlı kalacak. Kripto para borsası, USDT, USDT, USDC, BNB, ETH, BTC, FET, ATOM, APT, MATIC ve LTC gibi kripto varlıklarını destekleyecek. Bunlara ek olarak SHIB ve DOGE gibi önde gelen meme coin’lerde listede yer alıyor.

Ancak aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere borsadan direkt olarak delist edilen token sayısı ve işlem çifti sayısı bir hayli fazla. Ancak Binance TR ve Global birimlerini kullanan kullanıcılar bu delistlerden etkilenmeyek.

binance haberleri

Habere göre, SEC federal mahkemede ABD biriminin varlıklarını dondurmak için harekete geçti. Dondurma emri, borsanın ABD’deki iki holding şirketini içeriyor. Ancak emir, borsanın Silvergate Bank, Axos Bank, Prime Trust ve daha fazlasında tutulan hesapları için geçerli olacak.

BNB token fiyatı ise açılan soruşturmalar sonrasında bir haftada ortalama %14 değer kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.