Benjamin Cowen: Bitcoin Satış Baskı Altında Kalacak – İşte Nedeni

Analist Benjamin Cowen, bu hafta yayınlanması planlanan yeni ABD enflasyon verilerinin Bitcoin (BTC) için devam eden bir ayı piyasasına işaret edebileceğini söyledi.

Bitcoin Yatırımcıları Bu Habere Odaklandı

Cowen, ABD Merkez Bankası’nın enflasyon düşene kadar mali açıdan şahin para politikasına devam edeceğine ve bunun da Bitcoin fiyatını etkileyeceğine inanıyor. Şahin para politikası yüksek faiz oranlarını destekleyen bir yapıya sahiptir.

Bunlara ek olarak analist BTC’nin 2023 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağını umuyor, ancak bunun şu anda olası bir senaryo olduğuna inanmadığını da ekliyor. Cowen, doların boğa piyasasında olduğunu belirterek, Bitcoin düştüğünde doların normalde yükseldiğini ve bunun tersinin de geçerli olduğunu belirtiyor

“Dolar bu makro boğa trendinde kaldığı sürece, Bitcoin’in burada bir miktar satış baskısı altında kalacağı varsayılabilir. Ve sadece Bitcoin değil, genel olarak risk varlıklar [baskı altında].

Tüm bunların ana noktası, bu hafta enflasyon verilerimizin gelecek olması ve muhtemelen geçen aya göre daha yüksek olacağı. Bu nedenle, yıldan yıla, muhtemelen buna bakacağız ve ‘Eh, enflasyon kaçınılmaz bir şekilde zirveye ulaşmadı’ diyeceğiz. 

Hal böyleyse, o zaman S&P’nin dibe ulaşmamış olma ihtimali yüksek ve hal böyleyse, Bitcoin’in hala ayı piyasasında olması ihtimali de yüksek.” 

Bitcoin, yazı yazılırken 19.836 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto para birimi, geçen haftaya kıyasla %1.32 oranında değer kaybetmiş durumda.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, bugün güncel Tüketici Fiyat Endeksi verilerini yayınlayacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.