Başarılı Test Sonrası Ethereum Fiyatı 1800 Doları Geri Aldı!

0
Başarılı Test Sonrası Ethereum Fiyatı 1800 Doları Geri Aldı!

Ethereum (ETH) fiyatı, blok zincirde gerçekleştirilecek olan birleştirmenin en eski test ağlarından birisinde başarıyla test etmesinin ardından bir ivme yakaladı ve 1800 dolarlık seviyeyi geri almayı başardı.

Ethereum, yakın zamanda 2000 dolarlık seviyeyi geri almaya çalışırken sert bir şekilde ret yemişti ancak son 24 saat içerisinde yeniden ivme kazandı ve 1800 dolarlık seviyeyi aşmayı başardı.

Yaşanan hafif toparlanmanın nedeni olarak, en eski test ağlarından birisi olan Ropsten’de gerçekleşen bir hisse ispatı (PoS) mekanizmasının başarılı bir şekilde test edilmesi görülüyor.

Dağıtım, birkaç Ethereum geliştiricisi ve doğrulayıcısı tarafından onaylandı. Şimdi birleştirmenin sorunsuz ilerlemesini sağlamak için zinciri izliyorlar.

Ethereum Ropsten Ağı PoS’a Geçiyor, Sırada Ne Var?

Test ağında birleştirme hala ilk aşamalarında olsa da, başarılı bir dağıtım, ana ağda daha erken bir birleştirmenin gelmesine yardımcı olabilir. Birleştirilecek iki test ağı daha olsa da, kurucu Vitalik Buterin, PoS’a daha geniş geçişin Ağustos ayına kadar sürebileceğini belirtmişti.

Ancak bu zaman çizelgesinin, tüm test ağlarının sorunsuz ilerlemesine bağlı olduğu unutulmamalı.

Son veriler, trader’ların birleşmeye olan ilgisinin güçlendiğini ve geçen hafta itibariyle Ethereum 2.0’a toplam 25 milyar dolar yatırıldığını gösteriyor.

ETH’yi daha erişilebilir kılacağı göz önüne alındığında, Ethereum fiyatının PoS’a geçişe olumlu tepki vermesi oldukça olası. Hareket, zayıf kripto piyasası koşulları nedeniyle zor durumda olan token’a kurumsal ilgiyi de geri davet edebilir.

Ancak birleşme heyecanla beklenirken, birkaç trader da bunun önemli bir yükseltme olup olmayacağına dair şüphelerini paylaştı.

Ethereum’un fiyat dinamikleri, birleşmeden sonra büyük ölçüde değişebilir ve alıcılar üzerinde fiyatları desteklemeleri için daha fazla baskı oluşturabilir. Bu aynı zamanda, şu anda Ethereum’un ilgisinin çoğunu oluşturan PoS’ta madencilik teşviklerinin olmamasından da kaynaklanmaktadır.

Beacon zinciri geçen ay büyük kesintiler geçirdikten sonra, birleşmenin istikrarı hakkında da endişeler ortaya çıktı. Eleştirmenler ayrıca PoS’un iş kanıtı modellerinden daha düşük güvenliğe sahip olduğunu savunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın