Nisan 11, 2022

Balina Oyunları: Başarılı Analist BTC Rallisi İçin Zaman Verdi!

Kripto toplululuğunun yakından takip ettiği ve isabetli tahminleri tanınan bir kripto stratejisti ve trader, Bitcoin’in son geri çekilmesinin arkasındaki katalizör olduğuna inandığı şeyi açıkladı.

Credible Crypto takma adını kullanan kripto analisti, bu ayın başlarında, Bitcoin hala 47.000 doların üzerinde işlem görürken, 322.500 Twitter takipçisine; zengin bir yatırımcının 40.000 ila 44.000 dolar arasında büyük satın alma emirleri verdiğine dikkat çekmişti:

“Büyük bir oyuncu, aşağıdaki tweet’imde belirtilen haftalık seviyemizin yeniden testine uygun olarak, 40.000 – 44.000 dolar arasında değişen katmanlı teklifler verdi. Görünen o ki, gerçek dip noktamız olan 32.000-38.000 dolar arasında bir ton teklifi dolduran da aynı varlık. Fiyat, balinanın aşağıdaki tekliflerininde manipüle edilebiliyorsa, bu seviyelere ulaşılması muhtemeldir. BTC.”

btc analiz

Kripto stratejisti yakın zamanda yaptığı açıklamada ise, 1 Nisan’da yayınladığı ve bir sonraki adımdan önce Bitcoin’in yaklaşık 42.000 dolara geri çekileceğini öngördüğü bir tweet’e atıfta bulunuyordu.

Credible’a göre, içinde bulunduğumuz düzeltme, büyük varlığın BTC’yi daha düşük seviyelerden biriktirmesine izin verecek.

“Bu son haftalık kapanışla, çok önemli bir seviyeyi geri aldık. Yüksek zaman diliminde bu seviyenin üstünde veya altında kapattığımız son dört kez, birkaç hafta içinde aralığın karşı ucuna geçtik. Bu sefer de aynısını bekliyoruz – 40.000 doların düşük seviyelerinde bir yeniden test ve yükselişin devamı. BTC.”

btc veri

Bitcoin’i önümüzdeki günlerde neler bekliyor?

Bitcoin 42.000 dolar civarında işlem görürken açıklamada bulunan Credible, bu büyük oyuncunun siparişlerinin karşılandığını söylüyor.

“Ve sonunda başlıyor. Bitfinex balinası avını tamamlayıp deposunu doldurdu. Grafiğin altındaki hacimdeki ani artışlar, tekliflerin sahte olmadığını, tekliflerin doldurulduğunu gösteriyor. BTC.”

Credible, kısa vadede Bitcoin için aşağı yönlü bir tablo çizse de, düzeltme tamamlandıktan sonraki günlerde bir BTC rallisi öngörüyor.

“Haftalık mum iki gün içinde kapanıyor ve bunu bir yükseliş yeniden testi olarak sürdürmek için burada gösterilen MAVİ bölgenin içinde/üstünde kapatmak istiyoruz. Hafta içi daha da düşebiliriz ancak önemli olan kapanış.”

Kripto stratejisti, bir yıldan uzun süredir uykuda olan Bitcoin miktarında bir artış olduğunu gösteren Glassnode verilerine de dikkat çekiyor. Grafiğe bakıldığında, tarihsel olarak metrik yeşil bölgeye her vurduğunda Bitcoin güçlü bir boğa rallisi başlattı.

“Arada bir [ayı] olmak sorun değil, sadece burada [pesimistik] olmak mantıklı değil. BTC.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.