Mayıs 23, 2022

Ay’ı Hedefliyor: Bu 2 Altcoin’in Fiyat Hareketi Uzun Vadede Etkileyici Görünüyor!

Piyasalar çalkantılı bir trade ayının ardından toparlanmaya çalışırken, kripto topluluğunun yakından takip ettiği bir kripto uzmanı 2 altcoin’e dikkat çekiyor.

Kava

Coin Bureau YouTube kanalının sunucusu Guy, yeni bir strateji oturumunda 2.05 milyon YouTube abonesine, zincirler arası merkezi olmayan finans (DeFi) lending protokolü Kava‘nın büyümesini beklediğini ve KAVA‘nın son fiyat düşüşünün büyük olasılıkla Terra’nın (LUNA) çöküşünden kaynaklandığını belirtti.

“Konu Kava olduğunda, KAVA coin, Ethereum Sanal Makinesi için destek içerecek olan kendi ana ağ yükseltmesinin lansmanının yaklaşmasıyla Ay’ı hedefliyor.

Kava çok değişken bir fiyat hareketi gördü ve son düşüşün Terra’nın patlamasından kaynaklandığını belirtmekte fayda var. Bağlam olarak, tüm Cosmos tabanlı kripto para birimleri bir darbe almış gibi görünüyor, ancak neyse ki Kava’nın fiyatı hala uzun vadeli güzel bir yükseliş trendinde.”

Yazma sırasında, Kava yüzde 2’nin üzerinde bir artışla 2,79 dolardan işlem görüyor. Bir ay önce 5 doların üzerinde fiyatlandırılan KAVA, daha sonra 11 Mayıs’ta 1.54 dolara kadar geriledi ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde toparlanmaya devam ediyor.

KuCoin

Guy’ın radarında bir sonraki kripto para birimi ise, KuCoin kripto borsasının yerel token’ı olan KCS. Popüler analist, yeni merkezi olmayan KuCoin Community Chain’in (KCC) zaten popüler olan bir pazara daha fazla ağırlık kattığını belirtiyor.

“Bir de KuCoin’in KCS token’ıne bakmak gerekiyor ve bu, bir borsa token’ı olarak KuCoin’in kripto para birimi borsasının eylemleriyle ayrılmaz bir şekilde bağlantılı bir token.

Adil olmak gerekirse, KuCoin Community Chain benimsendikçe bu değişiyor gibi görünüyor, ayrıca KCS token’ının uzun vadeli fiyat hareketi de ciddi şekilde etkileyici görünüyor.

Bunun yine KuCoin kripto para borsasının artan popülaritesi ile ilgisi var.”

KuCoin Token son 24 saatte günde yüzde 2,3, son 7 günde ise yüzde 16’lık bir artışla yazım sırasında 16,86 dolardan el değiştiriyor. KCS, 12 Mayıs’ta ulaştığı son zamanların en düşük seviye olan 9.49 dolardan yüzde 77.66 yükselmiş durumda.

Fantom

Coin Bureau sunucusu ayrıca akıllı sözleşme platformu Fantom’a (FTM) da bir göz atarak izleyicilere geliştirici Andre Cronje’nin yakın zamanda projeden ayrılmasına rağmen Ethereum (ETH) rakibi hakkında iyimser olduğunu söyledi.

“Fantom’a gelince, FTM coin, Fantom’un stake edilen FTM ve FUSD [Fantom USD] mekaniğinde önerilen değişikliklerin gerçekleştirilmesi olasılığına olumlu yanıt veriyor.

Özellikle Andre Cronje’nin projeden ayrılacağını açıklamasının ardından diğer katman-1’ler gibi, FTM de büyük bir enerji kaybı yaşadı. Fantom’un bir adamdan daha fazlası olduğuna inandığım için hala elimde FTM bulundurduğuma dikkat çekmek isterim, ancak bunun sadece benim fikrim olduğunu unutmayın.”

DeFi’deki en üretken geliştiricilerden biri olarak kabul edilen Cronje, lider geliştirici Anton Nell ile birlikte Mart ayı başlarında Fantom’dan aniden ayrıldıklarını açıklamıştı. Bu şaşırtıcı hamle, FTM’de token’ın hala toparlanmak için mücadele ettiği keskin bir düşüşe neden olmuştu.

Ancak KoinFinans tarafından da bildirildiği üzere; Fantom blok zincirinin yerel kripto para birimi FTM, DeFi geliştiricisi Andre Cronje’nin zincirde kod yazdığının keşfedilmesinin ardından Cumartesi günü oldukça önemli bir toparlanma yaşadı.

Fantom, son 24 saate göre yüzde 17’nin üzerinde bir artışla büyük bir toparlanma yaşıyor ve yazım sırasında 0.49 seviyesinden işlem görüyor. Bir ay önce 1,11 dolar değerinde olan FTM ancak 12 Mayıs’ta 0,25 dolara kadar geriledi.

 

Son 7 günde yüzde 25’lik artış yaşayan token’ın rallisini, Cronje’nin bir Fantom stablecoin platformu için kod yazdığını gösteren Github verileri ateşledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.