Mart 6, 2022

Bu 3 Altcoin Şaşırtıcı Bir Gelişme Sonrası Çöküş Yaşadı!

  • Yearn.Finance (YFI), Solidly (SOLID), Fantom (FTM) ve Andre Cronje ile ilgili diğer projelerin yerel kripto para birimleri, Cronje’nin ani ayrılışından büyük darbeler aldı.

Anton Nell tarafından yayınlanan bir tweet’e göre Yearn.Finance ve Keep3r’ın geliştiricisi Andre Cronje, diğer yazılım mimarı Anton Nell ile birlikte istifa etti.

“Andre ve ben, hayatımızın DeFi/kripto alanına katkıda bulunma sayfasını kapatmaya karar verdik.”

Nell, 3 Nisan’dan itibaren toplam 25 merkezi olmayan finans uygulamasının sonlandırılacağını iddia etti. Yearn.Finance, Keep3r Network, Solidly ve diğer DeFi protokolleri geliştiricinin terk edeceklerini belirttiği projeler arasında bulunuyor.

YFI token’ın fiyatı, duyurudan bu yana yaklaşık yüzde 13 düştü, ancak o zamandan beri altcoin kayıplarının bir kısmını geri aldı. Kripto para birimi, 2020’deki “DeFi yazı” sırasında gerçekleştirdiği büyük bir rallinin ardından oldukça dikkat çekmiş, ancak o zamandan beri göreceli olarak belirsizliğe bürünmüştü.

Fantom protokolünün toplam kilitli değeri (TVL), 3 Mart’tan bu yana 3.35 milyar dolar düştü, bu düşüşün de Cronje’nin ayrılışıyla bağlantılı olduğu düşünülüyor. Fantom (FTM) ise son 24 saatte yaklaşık yüzde 16 değer kaybetti.

Geliştirinin bağlantılı olduğu platformlar arasında en büyük kaybı ise, proje çalışmaya devam etmesine rağmen SOLID token yaşadı. SOLID yüzde 70’e varan büyük bir düşüş yaşadı, altcoin yazım sırasında hafif bir şekilde toparlanmasına rağmen hala yüzde 63’lük bir kayıpla işlem görüyor.

Cronje’nin ayrılışıyla ilgili söylentiler, Cumartesi günü geliştiricinin LinkedIn profilini artık Fantom Vakfı, Yearn.Finance ve Ethereum’da çalışmadığını gösterecek şekilde güncellemesinin ardından Twitter’da dolaşmaya başladı.

Geçen Ocak ayında Cronje, “DeFi’de İnşa Etmek Berbat” başlıklı bir blog yazısı yayınlamış, ancak bunun sadece “terapötik” bir söylem olduğu belirtilmişti. Şu anda ise Nell, Cronje’nin istifa etme konusunda oldukça ciddi olduğunu söyledi ve aşağıdaki yorumda bulundu:

“Önceki “DeFi’de inşa etmek berbat” öfke çıkışlarının aksine, bu, bir projeyi yayınladıktan sonra insanların gösterdiği nefrete verilen ani bir tepki değil, bir süredir düşünülmekte olan bir karardır.”

Fantom CEO’su Michael Kong ise, Telegram’da yaptığı bir açıklamada; kullanıcıların endişelenmesine gerek olmadığını, platformun yol haritasındaki adımları takip edeceğini ve Cronje’nin “şimdilik” göz önünde olmak istemediğini belirtti.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.