%200 Artış Mümkün: Bu Gerçekleşirse Popüler Altcoin Fırlayacak!

0
%200 Artış Mümkün: Bu Gerçekleşirse Popüler Altcoin Fırlayacak!
  • Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, bu iki olasılık bir araya gelirse Ethereum (ETH) için büyük bir ralli gerçekleşeceğini iddia ediyor.

Yeni yayınladığı bir blog gönderisinde Hayes, Ethereum için güçlü bir ralliyi ateşleyebilecek ilk katalizörün, Eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan bir yükseltme olan, platformun Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına yaklaşan geçişininin başarısı olduğunu söylüyor.

Uzun zamandır beklenen güncelleme, Ethereum’un ana ağının, halihazırda POS sistemini çalıştıran Beacon Chain ile birleşmesini sağlayacak. Ethereum 2.0 ile sonuçlanacak olan Merge, gelecekteki yükseltmeler için zemin hazırlayarak ağın ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Hayes, Ethereum’un yükseltmesinin başarılı olması durumunda, ETH için ilerleme yolunda bir etki olarak hizmet edebilecek başka bir faktörün Federal Rezerv’in bir kez daha gevşek para politikalarını (Gevşek veya genişletici para politikası, piyasada para ve kredi mevcudiyetini artırarak üretimi ve istihdamı canlandırmayı amaçlar.) benimsemesi olduğunu söylüyor.

“Fed Pivot + Başarılı Ethereum Merge’i (yani bu gerçekleşeceğini tahmin ettiğim şey ve ETH için en iyi durum senaryosu). Kasım 2021’de Fed para basıyordu, shitcoin’ler yükseliyordu ancak dikkatler, yaklaşmakta olan 2022 Ethereum birleşmesini çevreleyen yükseliş anlatısına kaymaya başladı. Bu nedenle, bu senaryo için fiyat hedefim olarak, o sırada (Kasım 2021) Ether’in hemen altına düştüğü psikolojik bariyer olan 5000 doları belirleyeceğim. ”

Ethereum

Yazım sırasında, ETH 1728 dolar seviyesinden el değiştiriyor. Bu da Hayes’in yükseliş hedefine doğru gerçekleşen bir hareketin, önde gelen akıllı sözleşme platformu için yaklaşık yüzde 200’lük bir yukarı potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Fed’in sıkı bir para politikası sürdürmesi ve Ethereum’un PoS’a başarılı bir geçiş yapması durumunda  ise Hayes, ikinci en büyük kripto para biriminin 3562 dolara kadar değer kazanabileceğini söylüyor.

Ethereum’un PoS’a geçişinin başarısız olduğu ve Fed’in sıkı para politikasını sürdürdüğü üçüncü bir senaryonun gerçekleşmesi halindeyse Hayes, ETH fiyatının mevcut seviyelerden önemli ölçüde düşeceğini söylüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın