Aralık Ayında Yatırım Yapılabilecek Akıllı Sözleşme Özelliğine Sahip 3 Altcoin!

0

Akıllı sözleşme teknolojisi, küresel ekonominin tüm yönlerini değiştiriyor. Akıllı sözleşme teknoloji, blockchain’de depolanan ve önceden belirlenmiş koşullar karşılandığında çalışan programları ifade eder. Merkezi olmayan finans (DeFi), Fungible Tokens (NFT) ve metaverse gibi programlara güç veren teknolojidir. Bu yazıda, Aralık ayı için en iyi akıllı sözleşme özelliğine sahip kripto para birimlerinden bazılarını inceleyeceğiz.

Ethereum

Ethereum (ETH/USD), dünyadaki ilk akıllı sözleşmeydi. Bugün, tüm merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) %80’inden fazlasına güç sağlayan en popüler platformdur. Örneğin, halihazırda 200’den fazla DeFi projesine güç veriyor. Ethereum üzerinde çalışan en büyük DeFi projelerinden bazıları Compound, Maker, Uniswap ve Aave’dir.

Ethereum, ikinci nesil bir blockchain projesidir, yani mükemmel değildir. İlk olarak, nispeten yavaş ve enerji açısından verimsiz olduğu bilinen bir iş kanıtı (PoW) teknolojisi kullanır. Gerçekten de saniyede 20’den az işlem gerçekleştirir ve ağı nispeten pahalıdır.

Ethereum fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.855 dolar’a yaklaşıyor. Son haftalarda yavaş bir yükseliş eğiliminde. Bu nedenle, fiyatın Aralık 2021’de 5.000 dolarda yer alan kilit dirence yükselmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Kaynak: invezz

Polygon

Polygon (MATIC), geliştiricilerin Ethereum uygulamalarını optimize etmesine yardımcı olan bir katman-2 akıllı sözleşme platformudur. Ağ yukarıda bahsedilen sorunları çözmeye yardımcı olur. Bu nedenle, kullanıcılar daha yüksek aktarım hızları ve daha düşük maliyetler yaşarlar.

Son birkaç ayda, daha fazla geliştirici Polygon ekosistemine geçiyor. Hatta bazıları bu teknolojiyi kullanarak uygulamalarını sıfırdan oluşturuyor. DeFi Llama’ya göre, ağdaki DeFi platformlarının toplam değeri 5 milyar doları aşıyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde MATIC fiyatı yavaş bir yükseliş eğilimindeydi ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyor. Bu ay bu seviyeyi geçmesi olası görünüyor.

Kaynak: invezz

Algorand

Algorand (ALGO), geliştiricilerin merkezi olmayan finansta (DeFi) olduğu gibi DAO’lar oluşturmasını sağlayan bir akıllı sözleşme platformudur. Platform son zamanlarda geliştiriciler arasında popüler hale geldi. Gerçekten de ALGO kullanıcılarının sayısı arttı ve bu eğilimin devam etmesi ihtimali var.

Algorand fiyatının Aralık ayında iyi gitmesi beklenebilir, bu beklentinin ana nedeni ise tekniklere dayanıyor. Aşağıda gösterildiği gibi, coin bir fincan ve kulp modeli oluşturmuştur. Son birkaç aydır kulp bölümünü oluşturuyor. Bu model, piyasada yükseliş hissiyatının ağır bastığı ve bir kez daha fiyat artışının yaşanacağı şeklinde yorumlanır. Dolayısıyla, fiyatın yakında geri dönme olasılığı var.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın