Analist Nicolas Merten’e Göre Binance Coin’in (BNB) Ani Yükselişinin Nedeni Nedir?

Popüler analist ve trader Nicholas Merten, Binance Coin’in üçüncü en büyük kripto varlığı olma yolundaki mevcut parabolik yükselişine güç veren temel nedeni açıklıyor.

Yeni bir videoda Merten, 428.000 abonesine, Ethereum’un daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirilmesi için bir güncelleme olan Optimism’in devreye girmesinde yaşanan son gecikmenin, belki de bazı traderlerin altcoin trade etmek için geçici olarak Binance Smart Chain’e(BSC) geçiş yapmış olmasının başlıca nedeni olduğunu ve bunun da BNB’nin fiyatını yükselttiğini söylüyor.

“Ethereum’un katman 1 protokolünde sahip olduğunu düşündüğü tacı giymeye devam etmek ve ‘boru hattı’ndan aşağı inen bir sonraki kullanıcı dalgasını yakalamak istiyorsa katman 2’de çok çok daha hızlı hareket etmesi gerekiyor. Çünkü henüz bunu sağlamlaştırmadılar. Binance Smart Chain bunun kanıtıdır. Bu zinciri bozmanın, Ethereum’un şu anda sahip olmadığı tek değer önermesini keşfetmenin ve birinin feda etmeye istekli olduğu bir şey bulmanın ne kadar kolay olduğunu gösterdiler, bu da mutlak ademi merkeziyetçiliktir.”

Şu an itibariyle, BSC ve Ethereum birbirleriyle rekabet halinde olmasına rağmen, Merten sonunda bu iki zincirin bir arada var olabileceğini ve birbirini tamamlayabileceğini öne sürüyor.

“Her iki zincir de var olabilir mi? BNB, Ethereum’un üzerinde neredeyse bir katman 2 olarak hizmet verebilir mi? Bazıları buna karşı çıkıyorlar, diğer katman 1’lerin katman 2 olamayacağını söylüyorlar. Ama bence bu oldukça taraflı bir görüş.”

Merten, BNB ve Binance Smart Chain ile aynı merkezi veya nispeten merkezi bileşenlere sahip olan ve şu anda çalışan; xDAI, çeşitli diğer blockchain çözümleri ve katman 2 çözümleri olduğunu ve Binance Smart Chain’in de bunlar arasında potansiyel bir katman 2 olarak kendine bir yer bulmuş olabileceğini söylüyor.

Videoyu izlemek için tıklayın!

Kaynak : Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.