Analist Gelişmeye Dikkat Çekti: Ethereum Risk Altında!

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Ethereum için korkutucu bir senaryo paylaştı. Analiste göre yaşanancak önemli bir ekonomik endişe, ETH fiyatında %64 çöküşü tetikleyebilir.

Benjamin Cowen, Ethereum’un ABD doları karşısındaki değerinde bir düşüş bekliyor. Analist, beklentisinin 400-600 dolar aralığı olduğunu belirtti.

Cowen ayrıca, kripto temalı sosyal medya hesaplarını takip ederek ‘sosyal risk metriğini’ de yakından takip ettiğini belirtti. Analist, Ethereum sosyal risk metriğinin yeni bir satış baskısına işaret ettiğini belirtti.

“Sonuç olarak Ethereum fiyatının düşeceğini düşünüyorum. Bu düşüş tahmini sosyal risk metriği tarafından da destekleniyor. Sosyal riskin düşüş, Bitcoin hakimiyetinde bir artışı da tetikliyor.

Sosyal risk 2018’de burada olduğu gibi düştüğünde, Ethereum’un bir sonraki düşüşü de bu noktada gerçekleşti.”

Ethereum fiyat tahmin

Cowen ayrıca, Fed’in faiz oranlarını sürekli artırması sonucu tetiklenecek muhtemel bir durgunluğun Ethereum fiyatını düşüreceğini düşünüyor.

“400 ile 600 dolarlık bir seviye bize ortalama %50 düzeltme anlamına geliyor. Ancak bunun sadece fiyat açısından değil, teknik açıdan da gerçekleşebileceğini düşünmek için nedenler olduğunu düşünüyorum.

Ve biliyorum ki, yakılan tüm Ethereum’un temel bir fikri var ve başka şeyler de var. Ancak işin bir diğer tarafı da bir resesyonla karşı karşıya olmamız… Eğer bir resesyon geliyorsa, bu muhtemelen kripto para gibi riskli varlıklar için iyi bir şey olmayacaktır.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.