Aralık 29, 2021

Analist Benjamin Cowen’e Göre 2022’ye Girerken Chainlink (LINK) İçin Sırada Ne Var?

Popüler bir kripto analisti Benjamin Cowen, merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink (LINK) için 2022’ye doğru gelecekteki fiyat hedeflerini ele aldı.

Benjamin Cowen, YouTube kanalında yayınladığı yeni videosunda Chainlink’in fiyatı 2021’de %113 artarken, beklentilerinin gerçek dünya veri sağlayıcısı için çok daha yüksek olduğunu belirtti.

“2017 yılına baktığımızda 0.12 dolar civarında bir başlangıç görüyoruz ve 0.60 dolar civarında ise yılı tamamladı. Yaklaşık 5 kat arttı ya da ona yakın bir şey. Ertesi yıl ise %53 gibi bir düşüş gördü, ancak o zamandan beri 2019 yılında %521, 2020 yılında %539 artmayı başardı. 2021 yılında ise aslında mütevazı sayılacak bir %113’lük oran yakalandı.”

Analist, LINK’in gelecek yıl 4 kat kazanç elde edebileceğine hâlâ inandığını söylüyor.

“2022’ye girerken iyi bir şans olduğunu düşünüyorum, LINK’in tüm zamanların yeni rekorlarını kıracağını düşünüyorum. Ben şahsen LINK’in 2022’de mevcut fiyatlardan yaklaşık 4 kat daha fazla olan 100 dolarlık seviyeye yükselmesine şaşırmayacağım.

Chainlink konusunda hala çok ama çok iyimserim, ancak bu yıl ve son 18 ay boyunca birçok kripto para birimine kıyasla düşük performans gösterdiği gerçeğini göz ardı edemem, edemezsiniz.”

Cowen, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a (ETH) karşı Chainlink fiyatını inceledi ve bir tahminde bulundu. LINK/ETH ticaret çifti hakkında şunları belirtti:

“LINK/ETH değerlendirmesine bakarsanız… 2020 yılının Ağustos ayından bu yana yaklaşık %87 veya %88 düşüş görebilirsiniz. Bu önemli bir düşüş. LINK’in ETH’ye karşı değerlemesi, 2020 yazında olduğu değere geri dönebilmek için yaklaşık %700 artması gerekecek.”

Grafik gurusu, LINK/ETH kırılma direncinin Chainlink’i bir sonraki rallisine gönderen katalizör olabileceğini söylüyor.

“2020 Ekim veya Eylül ayından beri boğa piyasası destek bandının altında ve defalarca reddedilmeye devam ediyoruz. Eğer onu kırarsak, bu Chainlink için bir momentum değişiminin işareti olabilir ve ardından potansiyel olarak başka bir güzel ralliye başlayabilir.”

Cowen, Chainlink’e ABD doları cinsinden bakarak sözlerini tamamladı, ancak LINK’in ETH ile karşılaştırıldığında en önemli metrik olduğu iddiasında kararlı olduğunu yineledi.

“Bence, bir geri dönüş görmek için LINK için izlenmesi gereken kilit alanlar, elbette, LINK/USD değerlemesinin yaklaşık 25 ila 27 dolar arasında değişen kendi boğa piyasası destek bandının üzerine çıkıp çıkamayacağını görmek olacaktır.

Ancak daha önemli olan kısım bu değil, “LINK/ETH değerlemesi rotaya girebilir mi?” sorusu bence çok daha önemli.

LINK temelde… Ethereum’dan daha riskli bir varlık, bu nedenle Ethereum’dan daha iyi performans göstermesini veya en azından bir osilatör olmasını istemeniz elbette mantıklı. Tek yaptığı şey düşüş ise, o zaman daha az ödül için daha fazla risk almış olursun.”

Yazma sırasında, LINK %14.59 düşüşle 20.79 dolardan işlem görüyor.

Altcoin, geçtiğimiz ay sert bir düşüş yaşadı ve 26.81 dolar ulaştı ve ardından 17.61 dolara düştü ve ardından kısa bir süreliğine tekrar 24 doların üzerine çıktı.

Chainlink, yıla 12 doların altında başladı ve Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52.70 dolara ulaştı, ardından son aylarda tekrar yükselişe geçmeden önce 20.10 dolara ve nihayetinde 13.88 dolara düştü.

Buna karşılık, Ethereum bir kırılma yılı gördü ve 730 dolarlık fiyattan, 3811 dolarlık fiyata kadar yükseldi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.