Analist Açıkladı: Bitcoin’in Ayı Piyasasında Ulaşabileceği Dip Seviyeler!

0
Analist Açıkladı: Bitcoin'in Ayı Piyasasında Ulaşabileceği Dip Seviyeler!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, BTC’nin sadece yedi gün içinde değerinin yaklaşık %30’unu kaybetmesiyle, Bitcoin için iki potansiyel dip hedefi açıkladı.

Kripto analisti Rager, 207.100 Twitter takipçisine, 2015 ve 2018 ayı piyasaları ve 2019 Covid kaynaklı çöküş sırasında Bitcoin için dibi işaret ettiğini söylediği 200 haftalık basit hareketli ortalamayı (SMA) yakından takip ettiğini belirtti.

“Basit hareketli ortalama, bu mavi olan, gerçekten de pek çok insanın dip fırsatlarını satın almak için takip ettiği seviye. Tarihsel olarak, [200 haftalık SMA] temel olarak Bitcoin’in haftalık veya daha yüksek zaman dilimlerinde üzerinde kapanış yaptığı yer olmuştur… 

Hareketli ortalamanın şu anda yer aldığı 22.300 dolar seviyesinin potansiyel bir dip için güçlü bir ihtimal olduğunu görmemiz için büyük olasılık var.”

Bitcoin şu anda 22.235 dolar seviyesinde yer alıyor. BTC 200 haftalık SMA’nın altında olsa da Rager, düşüş hareketinin satın alınan bir fitil olabileceğinin altını çiziyor.

“Bu seviyenin altına fitil atmış olsa bile, bence birçok insan, bir fitille bile, özellikle de daha büyük oyuncular, muhtemelen buradan satın alacaklar.”

200 haftalık SMA, tarihsel olarak Bitcoin’in ayı piyasasının en düşük seviyelerine ulaşmasına izin vermiş olsa da, Rager, tüm zamanların en yüksek seviyesinden geri çekilme yüzdesini baz alarak BTC’nin hala düşebileceğini söylüyor. İşte analistin ikinci dip hedefi:

“2013’ten 2015’e bakarsanız, orada fiyatta %80’lik bir düşüş görürsünüz. Tüm zamanların son en yüksek seviyesinde [20.000 dolar], Aralık 2017’den Kasım 2018’e kadar %83, %84’lük bir geri çekilme yaşanmış… Yani temel olarak, piyasa döngüleri sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesinden tarihsel olarak %80’in üzerinde geri çekilme var.

Şimdi bununla ilgili sorun şu ki, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan Bitcoin’in önceki fitili sadece %63’e kadar geriye gitti ve 200 haftalık basit hareketli ortalamaya insek bile, bu sadece tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %67, %68 düşüş olacağı anlamına gelir.”

Rager’a göre, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80’lik bir düşüş, Bitcoin’i 14.000 dolar fiyat seviyesine çekecek. Analist söz konusu fiyat alanının, yüksek zaman çerçevesi perspektifinden BTC için sağlam destek sunduğunu vurguluyor.

“Bu noktada blok bölge, yaklaşık 17.000 dolardan 14.000 dolara düştü, bunun aynı zamanda fiyatın, dipten sonra ve siyah kuğu olayından önce 2019 yükseliş trendi sırasında reddettiği alan olduğunu fark edeceksiniz. Sonra tekrar yükseldi, biraz sorun yaşadı, sonunda yukarı çıktı, tekrar aşağı indi ve seviyeyi tekrar test etti ve tekrar yükseldi. Bu yüzden, 200 haftalık SMA’nın altına düşerse, bunun satın almak için iyi bir yer olduğunu düşünüyorum.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın