Aralık 19, 2021

Analist 100x Getirecek 3 Kripto Mücevherini Açıkladı: Yerlerinizi Alın!

Ünlü bir analist olan Jay Freed, yatırım yapmak için 100x altcoin’ler ararken, trader’ların bu arayışa düşük piyasa değeri olan bir altcoin ile başlaması gerektiğine inanıyor. Analistin paylaştığı videoya göre; tüm kripto dünyası 2022 ticaretine hazırlanırken bir sonraki 100x altcoin’ler olabilecek dikkat etmemiz gereken üç potansiyel Altcoin bulunuyor. İşte bu az bilinen kripto para birimi projeleri:

Index Cooperative (INDEX)

Jay’in kimsenin gözden kaçırmasını istemediği ilk altcoin, Index Cooperative (INDEX). INDEX, merkezi olmayan, özerk bir varlık yöneticisi olan Index Cooperative’in yönetim tokenidir. İnsanlar INDEX tokenleri satın alarak bu platformun yönetimine katılabilirler.

Bu platformun mantığı, yatırımcıların sahip oldukları çeşitli endekslere erişebilmeleri ve bunlara katılabilmeleri açısından bir ETF’ye benzer. INDEX; SAND, Axie Infinity, Decentraland ve popüler olarak işlem gören diğer birçok altcoini içerir. Platformda DeFi endeksi, Metaverse endeksi gibi seçenekler olup, yatırımcılar herhangi bir hisse senedine yatırım yapar gibi kolaylıkla katılım sağlayabilirler.

index
Kaynak: indexcoop.com

İnsanların her zaman işlem yaparken süper basit şeyleri istediklerini ve bu platformun da bunu sağladığını belirten analiste göre, bu kripto DeFi’nin kitlelere erişimini büyük ölçüde genişletecek.

Index Cooperative, basın zamanında 22.75 dolardan işlem görüyor. Analist, arzının oldukça düşük olduğunu söylediği platformun DeFi’ye dahil olmayı herhangi bir zorlukla karşılaşmadan oldukça kolay bir hale getirdiğini ve ilerleyen zamanlarda oldukça popüler hale geleceğini söyleyerek INDEX’in yatırım yapılacak altcoin mücevherlerinen biri olmasının nedenlerini açıklıyor.

Velo (VELO)

Jay’in bahsetmekten gerçekten heyecan duyduğu ikinci altcoin ise Velo (VELO). Velo, akıllı sözleşme sistemi kullanan işletmeler için dijital kredi ihracı ve sınırsız varlık aktarımı sağlayan blok zinciri tabanlı bir finansal protokoldür.

Velo, Stellar ekosisteminin bir parçasıdır, bu nedenle işletmeler için yeni nesil finansal protokol için Stellar ağınndaki STELLAR kripto para birimi ile birlikte çalışır.

Parayı sınırlar arasında taşımak bireyler için yeterince zordur, ancak bu işletmeler için çok daha zordur, bu nedenle Velo, dijital kredi ihracı ve sınırsız varlık aktarımı sağlayan blok zinciri tabanlı bir finansal protokol işlevi görür. Kullanıcılar herhangi bir gecikme olmaksızın, otomatik olarak, anında işlem yapabilir, kredi borcu sağlayabilir veya dünyadaki herhangi birine anında borç verilmesini sağlayabilir. Bu nedenle, herhangi bir itibari para biriminde, daha sonra değiştirilebilecek olan anlık likiditeyi sağlamak için VELO tokenlerini de kullanabilirler. Her gün işletmeler milyonlarca dolar alışverişinde bulunur, bu nedenle Velo’nun kullanım amacı son derece büyüktür.

Velo şu anda 0.15 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 50 milyon doların üzerinde. Analiste göre bu küçük altcoin fiyatını ve sıralamasını arttırabilmek için büyük bir potansiyele sahiptir. Bütün bu nedenlerden dolayı, Jay onu listesindeki altcoin’ler arasında ikinci sıraya yerleştirdi.

Opacity (OPCT)

Analistin erken giriş fırsatı listesinde üçüncü sırada Opacity (OPCT) bulunuyor. Opacity, insanların temel haklarını korumak için tasarlanmıştır ve OPCT aracılığıyla herkese özel bulut depolaması sunar. Token bir kripto borsasında satın alınabilir ve daha sonra tamamen özel olan ve yalnızca alıcı tarafından özel anahtarla erişilebilen veri depolama planlarını satın almak için kullanılabilir.

Platformda sadece alımı yapan kişi bulut paylaşımına, verilerine erişebilir; başka hiç kimsenin ise buna erişimi yoktur. Bu, bulut depolamanın yalnızca sahibinin özel anahtarlarıyla açılabileceği kriptografik bir yolla yapılır. Platform, Privacy by Design‘i (teknoloji tasarımı yoluyla veri koruması) oldukça benzersiz bir konsept haline getirir.

Bir hesap, 10 gigabayt ücretsiz dosya depolama alanına sahip olabilir, daha fazlasına ihtiyaç duyarlarsa, daha fazla ek bulut depolama hizmeti satın almak için OPCT tokenlerini kullanabilirler.

Kullanıcıların tüm verilerini içine koyduğu ve ardından kilitlediği bir dolap görevi görür. Verileri yoğun bir şekilde şifrelenmiş olduğundan, hiç kimse sahibinin izni olmadan bunlara erişemez, hackleyemez veya çalamaz.

OPCT yazım sırasında 0,36 dolardan el değiştiriyor ve piyasa değeri 16 milyon dolar. Analiste göre bu benzersiz konsept ve Private by Design’ın kullanım durumları oldukça önemli ve yakın gelecekte patlama yapacaklardır. Bu tür platformları Metaverse projelerine benzeten Jay Freed, metaverse’de yaşanan büyük başarının tekrarlanacağını düşünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : azcoin news


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.