Amazon, Blockchain Tabanlı Yeni Patentini Aldı

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden olan Amazon’un, dağıtılmış defter teknolojisi(DLT) patenti aldığı duyuruldu.

Amazon’un paten başvurusu yaptığı yeni dağıtılmış defter teknolojisi 3 yıllık süreyle ABD Patent ve Ticaret Marka Ofisi tarafından onaylandı. Patent içerik olarak ürünün tedariğinde DLT teknolojisi kullanılmasını hedefliyor.

Yapılan açıklamada kullanılacak yeni teknoloji küresel tedarik zincirinin tamamında yer almayacak. Tedarik zincirinin sürdürülebilmesi için son derece önemli bir adım atılmış oldu.  Giderek artan sipariş ve tedarik sorunları bu teknoloji ile iyileşmelere dayanak sağlayacak.

Amazon tarafı da bu teknolojisini kaçınılmaz olduğunu söylediler. Bunun en önemli örneklerinden birisi, geçtiğimiz yıl Amazon kendi kuryelerine yaklaşık 3,5 milyar paket teslim etmişti. Kullanılacak DLT, Hyperledger formunda olabileceği de söylenenler arasında yer aldı.

ABD Hükumeti, yeniliklerin güven kazanmak için yapıldığını düşünüyor. Sahte malların satışı gibi söylentilerle anılmasının sebep olduğu bu durum karşısında geçtiğimiz yıl Amazon “Project Zero” adında yeni bir protokol başlatmıştı. Başlatılan bu protokolde gün içerisinde milyarlarca logo, marka, mağaza tarama yaparak sahte satış tespit ettiği tüm etkinlikleri kaldırmayı yönelik bir protokoldür.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.