Altın Kritik Dirençten Uzaklaşıyor! İşte Güncel Altın Fiyatları

Dolar ve Euro gibi önemli para birimlerinde gerçekleşen fiyat değişimleri altını da etkiliyor. Altın, küresel piyasalara bu günlerde sürekli bir tepki veriyor. Küresel piyasalarda gerçekleşen hareketli zamanlar, altına olumlu yansıdı. Bu nedenle birçok insan yatırım amacıyla altına yöneldi. Ülkemizde de yaz olması hasebiyle hediye olarak kullanılan altın, internet ortamında en çok arananlar listesinde.

Altın Yatırımcısının Yüzünü Güldürdü!

Gram altın Ağustos ayına 254 TL’den merhaba demişti. Bu ay sonuna geldiğimizde ise 286 TL’den işlem görüyor. Gram altın bu ay başından beri yaklaşık olarak %13 değer kazandı. Haftalık bazda baktığımız da ise; hafta başında 282 TL’den satışı yapılan gram altın, cuma günü 286 TL’den satılıyor.

Haberimiz Türkiye saati ile 12:00’da yazılıyor. Haber yazım saatine göre altın fiyatları şu şekilde:

Gram altın:     286.89

Çeyrek Altın:  474.04

Cumhuriyet altını:   1912.39

Tam altın:     1877.66

Ons altın:     1526.47

Altın Kritik Dirençten Uzaklaşıyor!

Dünyada, özellikle Ticaret Savaşlarının bir nebze tatlıya bağlanması ile altın, o sert yükselişini durdurdu. Gram altın için güncel belirlenen 290 TL direnci şu an için kırılmaktan uzak görünüyor. Altının son aylarda ki önemli yükselişi, dünyada yine en güvenli liman olduğunun bir kanıtı oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.