Ocak 6, 2022

Altın Destekçisi Peter Schiff’ten “Bitcoin’lerinizi Satın” Uyarısı

Altın yanlısı ve kripto karşıtı Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, bir gecede yaşanan çöküşün ardından kripto piyasasına karşı düşüş uyarılarıyla geri döndü. Schiff, yatırımcıları yaklaşan Bitcoin çöküşleri konusunda uyardı. BTC’nin 42 bin doların altına düştüğünde, yakında 30 bin dolara düşeceğini ve dahası 15 bin dolara kadar dik bir düşüş yaşanacağını iddia etti.

Ek olarak, Schiff, BTC’lerine karşı altta yatan borcu olan yatırımcılara çok geç olmadan satış yapmaya başlamalarını tavsiye etti. “Daha sonra çok daha düşük fiyatlarla tasfiye edilmek yerine borcunuzu ödemek için şimdi yeterince Bitcoin satsanız iyi olur” dedi.

Schiff’in yorumları, kripto piyasasının zaten oldukça uzun süredir devam eden bir düşüşe tanık olduğu ve bir gecede başka bir çöküşle daha da etkilendiği zamanda geldi. Bitcoin sadece son 24 saatte yüzde 7.32 düşüşle ve 800 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeri ile 42 bin doların seviyesinde seyrediyor. Lider kripto para BTC diğer coin’leri de önemli ölçüde aşağı çekti ve 2022’nin ilk büyük çöküşünü kaydetti.

Schiff vs Kiyosaki Bitcoin çöküşünü değerlendiriyor

Bunların yanında Schiff yatırımcıları Bitcoin’in azalan hakimiyetine karşı ilk kez uyarmıyor. 2021’in son haftasındaki röportajına göre Schiff, Bitcoin’in piyasadaki sürekli artan alt-coin miktarı yerine “ilk hamleyi yapan rakip avantajını” kaybettiğini belirtti.

“Aralarından seçim yapabileceğiniz 16.000’den fazla alternatif kripto ile Bitcoin’in pazar hakimiyeti Haziran 2018’den bu yana ilk kez şimdi %40’ın altında. Hemen hemen aynı özelliklere sahip, kolayca oluşturulan sınırsız kripto kaynağı ile Bitcoin, ilk hamleyi yapan rakip avantajını kaybediyor.”

Ancak, ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı ve seçkin endüstri oyuncusu Robert Kiyosaki aynı fikirde olmayabilir. Kiyosaki ayrıca Aralık ayında Bitcoin, Altın, gümüş ve gayrimenkul için yaklaşan büyük çöküşü tahmin etti. Bununla birlikte, gerekçe olarak “Sahte Enflasyonu” suçladı ve sahte enflasyon düştüğünde piyasanın tekrar yükseleceğini kaydetti. Ayrıca, düşüşlerin bir yatırım fırsatı olarak ele alınması gerektiğini tavsiye etti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.