Ana Sayfa Analizler Altcoinlerde Haftalık Fiyat Tahminleri: Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve...

Altcoinlerde Haftalık Fiyat Tahminleri: Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Tezos (XTZ)

0

Bitcoin etkisi altconilerde yeni ATH haberlerini beraberinde getirdi fakat bu yükselişler yerini düşüşlere bıraktı.

Litecoin (LTC)

Geçtiğimiz gün 247 dolarla yerel zirvesine ulaşan LTC gün içerisinde 220 dolara kadar geriledi. İyi bir performans gösteren varlık için teknik göstergeler bir miktar daha düşüş ihtimalini gösteriyor.

4 saatlik grafiklerde MACD indikatörü düşüş eğiliminde görülüyor. RSI verileri şu an için nötr 50’nin üzerinde fakat aşırı alım bölgesinden uzak durumda. Aynı şekilde Stokastik verileri de karlılık nedeniyle aşırı satım bölgesinde daha stabil noktaya doğru sinyal veriyor.

Kaynak: Tradingview

Trend hareketinden sonra zirveye ulaşan LTC’nin düşüş yaşama ihtimalini yükselten başka bir durum da 20 günlük hareketli ortalama verilerinde saklı. LTC şu an 230 dolar bandında seyrediyor ve varlık hareketli ortalama sınırının altında değer görüyor. Bu parametrelerin sürekliliği varlığı Fib düzeltmesinde görülen 216 dolara kadar gerilemesine sebep olabilir. Hareketli ortalama üzerine çıkabilme ihtimali tekrar yükseliş sinyaller getirebilir. Bu durumda varlık için haftalık yükseliş hareketi 247 doları da aşarak 261 dolara kadar olabilir. Direnç seviyesi 242 doları geçmesi durumu süreci hızlandıracaktır.

Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ) için düşüş sinyalleri dün kaleme aldığımız gibi günlük sert düşüşlerle doğruluğunu kanıtladı diyebiliriz. Gün içerisinde anlık 4,30 dolara kadar düşüş gören varlık şu an için 4,70 bandında ve hala kritik bir eşikte yer alıyor.

Günlük grafiklerde Bollinger bantlarındaki genişlemenin azalmaya yöneldiği görülüyor. Ayrıca RSI ve stokastik RSI verileri de yerini aşırı bölgeden uzaklaşarak düşüşe yöneltti. MACD indikatörü de baskının yitirilmesiyle beraber azalma eğilimine geçti. Fiyat şu an için 20-MA üstünde ilerliyor fakat sat baskıları hala sürüyor. Haftalık ilerleyiş Tezos için bir miktar daha azalan yatay hareketi destekleyebilir.

Kaynak: Tradingview

Volatilitenin yüksekliği yatırımcıların çekingen olmasına neden oluyor ve bu da taleplerde düşüşü tetikliyor. Bu durumun devam etmesi fiyatı tekrar 4,51 dolara kadar düşüşe götürebilir. Destek seviyesi 4,63 dolarda destekleniyor. Bir sıçrama isteği tekrar ATH testine götürebilir fakat boğaların 5,14 dolarlık sert dirençte XTZ’yi desteklemesi gerekecektir.

Binance Coin (BNB)

Binance coin (BNB) 370 dolara kadar yaklaşan bir ATH’ye ulaştı ve hızlı bir şekilde tekrar geri çekildi. Uzuunca bir süre yatay ve düşük oynaklık gösteren bir hareketin sonrasında inanılmaz ibr hızla trend yakaladı ve boğa varlığı bu durumu iyi değerlendirdi. BNB şu an 295 dolardan işlem görüyor ve piyasa değer sıralamasında 3. Sırada yer alıyor.

Binance’nin yerel coini BNB için zirve sonrası karlılık baskısı düşüş yaratmış olsa da yeni bir trend hareketi ihtimali hafta değerlendirmesinde dikkat çekiyor.  MACD verileri günlük grafiklerde yükseliş eğilimini tekrarladı ve RSI verileri nötr bölgeye düşme eğilimini tekrar yükselişe geçirdi. Bollinger bant genişliği kendisini koruyor.

Kaynak: Tradingview

Uzun vadede bu yeni trend girişimi olasılığı kuvvetli olsa da ATH sonrası geri çekilme baskısı bir süre daha gerçekleşebilir. Bu haftalık hareketi daha çok geri çekilmeye yakın olduğunu gösteriyor. 4 saatlik veriler RSI ve MACD için trendin şimdilik uzak olduğu sinyalini veriyor. Bu çekilme 274 dolara kadar alım fırsatı sunabilecek bir yere kadar çekebilir. Düşüş toparlanma için daha iyi bir sıçrama imkânı sunuyor, bu sinyallerin artmasıyla beraber tekrar test noktasına doğru ilerleyecektir. 348 dolarlık direncini kırmasıyla beraber BNB için yeni bir ATH ihtimali konuşulabilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) 1 dolar direnç noktasını aştıktan sonra 1,198 dolarlık rekoruna ulaştı. 1,02 dolarda desteklenen ADA değeri şu an için 1,10 dolardan işlem görüyor ve düşüş hızını arttırabilir.

ADA rekor sonrası bir geri çekilme yaşadı ve bu düşüşün devamı bir süre daha gelebilir. Özellikle 20-MA ve üstel hareket ortalama verileri düşüşün geleceği sinyallerini destekliyor. 20 günlük hareketli ortalama seviyesinin altına düşen ADA saatlik grafiklerde mumlarda kırımızı sinyallerini arttırdı. Akşam saatleri itibariyle sınırın altına işlem görüyor. RSI ve MACD verileri düşüş eğiliminde fakat boğalar fiyatın 1,10 bandında tutmak için çalışıyorlar.

Kaynak: Tradingview

Günlük grafikler haftanın ilerleyişini bir miktar düşüşü destekliyor. Varlık 1,02 dolar destek noktasına kadar geri çekilmeyi sürdürebilir. Destek seviyesi ADA için güçlü fakat ayı baskısının yitirilmesi gerek. Bu sayede daha ivme hareketi yukarı yönde değişebilir. ADA için orta vadede yükseliş kaçınılmaz gibi görünüyor. Bu da fiyatı 1,24 dolara kadar yükselecektir. Düşüş desteğin altına inerse değer tekrar 1 doların altına hızlıca inebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın