Ana Sayfa Koinler Ethereum (ETH) Altcoin Daily’ye Göre Bu Kripto Para Devasa Bir Koşuya Hazır – İşte...

Altcoin Daily’ye Göre Bu Kripto Para Devasa Bir Koşuya Hazır – İşte Nedeni

0

Altcoin Daily sunucusu Aaron Arnold, temelleri katlanarak güçlenen Ethereum’un (ETH) büyük bir yükselişe hazır olduğuna inandığını söyledi.

Yeni bir videoda Arnold, 952.000 YouTube abonesine, Ethereum’un, her bir işlem işlendiğinde dolaşımdaki arzdan belirli bir miktarda ETH’yi kalıcı olarak kaldıran EIP-1559 güncellemesinin bir sonucu olarak arz şoku yaşadığını söylüyor.

“Ethereum blok alanı kullanılıyor ve Ethereum para politikasını değiştirdiği için, NFT platformu, DEX’ler (merkezi olmayan borsalar), DeFi (merkezi olmayan finans), oyna kazan [oyunlar] ve stablecoin’ler nedeniyle 100.000’den fazla ETH, büyük miktarda ETH- yakılıyor.”

Yazım sırasında, Ethereum izleme aracı Etherchain, güncellemenin bu ayın başlarında yayınlanmasından bu yana 127.546’dan fazla ETH’nin yakıldığını bildiriyor.

Arnold’un Ethereum hakkında iyimser olmasının bir başka nedeni de düşük yıllık enflasyon oranı.

“İlk kez, Ethereum’un günlük ihracı Bitcoin’den daha düşüktü. Şunu anlayın: ETH’nin net enflasyonu yılda yüzde 1.1 iken, Bitcoin’in net enflasyonu yılda yüzde 1.75’ti.”

Arnold, DeFi platformlarında kilitlenen toplam değerin (TVL) yükselişine de dikkat çekiyor. Altcoin Daily sunucusuna göre, DeFi’de kilitlenen sermaye miktarı, Ethereum’u dünyanın en büyük bankalarıyla rekabet edecek şekilde konumlandırıyor.

“Yılın başından beri, DeFi’de, yani Ethereum’da kilitlenen toplam değer katlanarak arttı. 1 Ocak’ta, yılın başında, kilitlenen toplam değer mütevazı bir miktar olan 16 milyar dolardı. O zaman bu miktar bile çok gibi görünüyordu. Bugün, bu rakam akıllara durgunluk veren bir değer olan 85 milyar dolara yükseldi. Bu, ETH’yi piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 20. bankası haline getirecektir.”

Son olarak Arnold, Ethereum’un toplam arzının dörtte birinden fazlasının akıllı sözleşmelerde kilitlendiğine dikkat çekiyor.

“Akıllı sözleşmelerdeki Ethereum, yani kullanıldıkları için satılamayan Ethereum. [Bunların] kullanılabilirlik durumu mevcut. DeFi’nin ani patlaması nedeniyle, akıllı sözleşmelere yerleştirilen Ether miktarı benzer şekilde tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktı. Hatta, şaşırtıcı bir şekilde tüm ETH’nin %26’sı şu anda akıllı sözleşmelerde.

Sadece bu eğilimin devam edeceğini tahmin edebiliriz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın