Aralık 7, 2019

Almanya’nın Önde Gelen Borsasının Kripto Platformu Tüm Kullanıcılara Açıldı!

Almanya’nın en büyük ikinci borsası olan Boerse Stuttgart’da artık kripto para ticareti yapılabilecek.

Börse Stuttgart ilk etapta, Eylül 2019’da sınırlı seçilmiş yatırımcılara söz konusu hizmeti sağlıyordu ama borsa artık Almanya’daki her türlü yatırımcıya açık hale geldi.

Borsanın sahip olduğu tek işlem çifti de Bitcoin/Avro olarak görülüyor ama ileride, borsa diğer kripto para birimlerini ve menkul kıymet tokeni gibi dijital varlıkları da listeleyecek.

Peki kullanıcılar borsa da nasıl işlem yapacak? Yatırımcıların bunun için öncelikle borsaya öncelikle kimliklerini doğrulayıp kayıt olmaları gerekli. Ardından yatırımcılar, tamamen yasal bir şekilde para yatırabiliyor, çekebiliyor, genel olarak al-sat işlemi yapabiliyor. Borsa diğer kripto para platformları gibi 7/24 açık.

Ayrıca borsanın tüm müşteri bakiyeleri banka ortağı Solarisbank’ta depolanıyor ve yasal mevduat sigortasıyla korunuyor yani müşterilerin bakiyeleri oldukça güvenilir bir şekilde saklanıyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta, Börse Stuttgart bu gelişmeye ek olarak Blockchain teknolojisi ve tokenizasyonu için bilimsel bir danışma kurulu oluşturdu. Borsanın Blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerine oldukça ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.