Şubat 19, 2022

ABD’li Senatörden Fed’e Kripto Tavsiyesi: Bu Kripto Para Birimini Bilançosuna Eklemeli!

Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, en iyi kripto para birimi düzenlenme konusunda daha güçlü bir hale geldiği takdirde Federal Rezerv’in bilançosuna Bitcoin (BTC) dahil etmesi gerektiğini düşünüyor.

Lummis, bu hafta Orrin G. Hatch Vakfı tarafından düzenlenen bir web seminerinde konuştu ve kendisine Fed’in BTC satın alma ihtimali konusundaki fikri soruldu.

“Dürüst olmak gerekirse bunun harika bir fikir olduğunu düşünüyorum.  Eğer yasal ve düzenleyici bir çerçeve oluşturululursa bunun çok anlamlı bir hamle olacağını düşünüyorum. Tamamen ademi merkeziyetçi olması, zaman içinde onu daha yaygın hale getirecek ve bence bu, Fed’in bilançosunda tutması gereken bir şey olacak.”

Senatör Cynthia Lummis uzun bir süredir Bitcoin ve dijital para birimlerinin destekçisi oldu ve kısa süre önce, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi borç tavanını yükseltmeyi tartışırken, Bitcoin için Tanrı’ya şükretti. Lummis, Ekim ayının ilk haftasında daha fazla Bitcoin satın aldığını açıkladı ve BTC’yi “mükemmel bir değer deposu” olarak gördüğünü söyledi.

Ancak bir diğer panel konuşmacısı olan Quarles, Lummis’in görüşüne katılmadı ve ABD merkez bankasının bilançosuna BTC eklemesinin olası olmadığını vurguladı. Quarles, “Pek çok politik, ekonomik nedenden dolayı” dedi ve ekledi; “Fed’in bilançosundan uzak tutmanın en iyisi olduğunu düşünüyorum.”

Panel açıklamaları sırasında Lummis, Bitcoin’in kıt ve öngörülebilir bir değer deposu olduğuna olan inancını yineledi. Panel web semineri sırasında Lummis, “Bitcoin dijital altındır – sağlam paradır – Sadece 21 milyon üretilecek” dedi.

ABD’de kripto için yasal bir çerçeve kurmaya çalışıyor

Kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda da bazı açıklamalar yapan Lummis, kapsamlı bir Bitcoin ve kripto para mevzuatının yakında kamuoyu ile tanıştırılacağını ima etti.

“Önümüzdeki haftalarda gerçekten kapsamlı bir mevzuat sunumu göreceğinize inanıyorum. Bu maceraya aralık ayında, yasa taslağımızı topluluğun düşüncelerini öğrenmek ve fikirlerini almak için düzenleyiciler, Bitcoin ve genel olarak dijital varlık topluluklarının üyelerine sessizce göndererek başladık. Muazzam miktarda geri bildirim aldık ve bu erken yorumları şu anda [yasama] konseyi tarafından değerlendirilmekte olan yeni bir taslağa dahil ettik.”

Lummis, yakında ya yasayı ikinci tur yorumlar için göndereceklerini ya da dosyalayıp bu şekilde girdi alacaklarını açıkladı.

Senatör, hazırlık halinde olan tasarının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu arasında “bir şeyin emtia mı yoksa menkul kıymet mi olduğu konusunda ilk açıklamalardan bazılarını yapacak” bir öz-denetim kuruluşu oluşturacağını açıkladı.

Senatör’ün bu tavsiyesine rağmen cuma günü Federal Rezerv, üst düzey yetkililerinin artık kripto para bulundurmalarına izin verilmediğini duyurdu.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.