ABD’de Blockchain Tanıtım Yasası

0

ABD Senato Komitesi Blockchain Tanıtım Yasasını Onayladı 

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu ticaret, bilim ve ulaştırma komisyonu 11 Temmuz’da yayınlanan  habere göre Salı günü Blockchain Promosyon Yasasını onayladı. 

Yayınlanan tasarının çıkış noktası, ABD’yi federal düzeyde bir blockchain tanımına yaklaştırması ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde bir blockchain çalışma grubu kurulması. Tabi çalışma grubunun üyeleri, blockchain ve hükümet dışı paydaşları kullanabilecek federal kurumların temsilcileri olmalıdır. 

Hükümet dışı katılımcılar arasında bilgi ve iletişim teknolojisi üreticileri, tedarikçileri, yazılım tedarikçileri, servis sağlayıcıları, satıcılar ve uzmanlar yer alacak. 

Çalışma grubunun kuruluşundan itibaren bir yıl içerisinde, Kongre’ye bir blockchain tanımını öneren bir rapor sunması bekleniyor. Ayrıca, raporun aynı zamanda Dağıtılmış Muhasebe Teknolojisinin (DLT) elektromanyetik spektrum politikası, diğer potansiyel uygulamalar ve federal kurumlar tarafından özel olarak olası kullanımları üzerindeki etkisi üzerine yapılacak araştırmaları da önermesi diğer beklentiler arasında. 

Bu gelişmeye karşın Donald Trump’ın sözleri de akıllarda soru işareti oluşmasına sebep oldu. Bugün yayınlanmış olan diğer haberimiz de paylaşıldığı üzere Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, dün yayınlanan bir dizi tweet’te Bitcoin ve Libra başta olmak üzere kripto para karşısında muhalefetini dile getirdi. Karşıt fikirlere rağmen görüyoruz ki bu teknoloji popülerliğini korumaya devam ediyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın