ABD Hazine Sekreteri Trump’ı Destekledi

0

ABD Hazine Sekreteri, Trump’ın Kripto Konusundaki Endişelerini Paylaştı

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, Başkan Donald Trump’ın yasadışı faaliyetleri finanse etmek için kripto paranın kullanılması konusundaki endişelerini paylaştı. Mnuchin, 15 Temmuz’da bir basın toplantısı düzenledi. 

Steven Mnuchin, yasadışı faaliyete fon sağlamak için kripto para birimlerinin kullanılmasını ulusal güvenlik meselesi olarak adlandırdı ve bu amaçla milyarlarca dolar kullanıldığını söyledi: 

“Bitcoin gibi kripto para birimleri, siber suç, vergi kaçakçılığı, haraç, rastgele yazılım, yasadışı uyuşturucular, insan kaçakçılığı gibi milyarlarca dolarlık yasadışı faaliyete destek vermek için kullanılmıştır. Bu gerçekten bir ulusal güvenlik sorunudur.”

Basından gelen bir soruya yanıt olarak Mnuchin, şunları söyledi:

“Bence bu kripto para birimleri, yasadışı faaliyetler ve spekülasyonlar tarafından yönetiliyor.”  

Sekreter Mnuchin, Trump’ın kripto para birimleri konusundaki en son Twitter gönderilerini de şöyle yineledi: “Bitcoin çok değişken ve zayıf bir havaya dayanıyor ve Hazine, ABD dolarının, dünya rezerv para birimi olarak rolünü çok ciddiye alıyor.”   

Daha önce yayınlamış olduğumuz haberde de belirttiğimiz üzere Trump, kripto değerinin “yasadışı davranışları kolaylaştırabileceğini” belirtti. 

Mnuchin, Amerikalılara kripto para birimlerine yatırım yapmamaları konusunda açıkça bir öneride bulundu.

Mnuchin ayrıca, Finansal İstikrar Denetleme Konseyi’nin FinCEN’in yanı sıra SEC, CFTC ve Fed gibi kilit düzenleyici aktörleri içeren Dijital Varlıklar Üzerine Çalışma Grubunu kurdu. Bu grubun düşüncesi, kripto para birimleriyle ilişkili olarak iddia edilen yasal riskleri azaltmak.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın