ABD Hava Kuvvetleri Blockchain Kullanıyor!

0

ABD Hava Kuvvetleri Blockchain’i Kullanıyor, Peki Pentagon Ne Durumda? 

Bu hafta Simba Chain ve blockchain veri yönetim firması Constellation, her ikisi de ABD hava Kuvvetleri ile sözleşmeleri açıkladı.

Bu gelişmelere bakıldığında, ABD Hava Kuvvetleri, tedarik zincirlerini hızlandırmak ve verileri yeniden düzenlemek için yeni teknolojiye ciddi şekilde bakıyor. Simba Chain’nin, yaşam döngüleri boyunca 3D baskı olarak da bilinen ilave üretimin tescili ve takibi için bir blockcain yaklaşımının prototiplenmesi ile görevlendirildiği bildirildi. Bu arada, orijinal basın bültenine göre: 

“Constellation teknolojisi, geleneksel olarak susturulmuş ve erişilemeyen veri ve veri kaynaklarının güvenli bir şekilde kilidini açmaya yardımcı olacak. Buna genel olarak ABD Hava Kuvvetlerinde Çok Alanlı Komuta ve Kontrol (MDC2) adı verilir. ” 

Constellation’a göre, Hava Kuvvetleri, şirketin şubenin sorumlu olduğu çeşitli filoları – dronları, uçakları, uyduları – kolaylaştırmasını bekliyor.

Siber güvenlik

Hava Kuvvetleri, blockchain teknolojilerine daha derinden inmek için yalnız değil.

Şubenin ihtiyaçları, ABD ordusunu daha geniş ölçüde paylaşıyor. Yani, muazzam veri işleme ve geniş kapsamlı sözleşmelerde birikmeler, Tomahawk füzelerinden cımbızlara kadar her şeyi sağlayan çeşitli tedarik zincirlerini kolaylaştırıyor – hepsi hayati güvenlik önlemleri alıyor. Sonuç olarak, daha geniş olan ABD Savunma Bakanlığı (DoD), artan güvenlik uygulamaları için bir dizi blockchain teknolojisine ciddi bir şekilde bakıyor.

Geçtiğimiz ay, DoD’nun yeni açıklanan dört yıllık planında, bölümün “Blockchain Siber Güvenlik Kalkanı” ihtimalini öne sürdüğü bildirildi. 

“ DARPA ayrıca, engelleyici bir kod geliştirmeye çalışıyor – bu da blockchain’i kolaylaştırabilir – çünkü teknoloji güvenli veritabanlarına girmeye çalışan bilgisayar korsanları hakkında istihbarat sunuyor. ” 

DoD’nun son dört yıllık planında, Simba Chain gibi şirketlerin Hava Kuvvetleri için üzerinde çalışabilecekleri tedarik zinciri uygulamalarının genişliğinden açıkça bahsedilmedi, ancak siber güvenlik ihtiyaçları gelişiyor. 

DoD, sınırları ve dilleri kapsayan gerçek anlamda küresel bir tedarik ağına bağlı. Aynı zamanda, Pentagon, 2015 yılı başından itibaren gömülü bir iç rapora göre beş yıl boyunca 125 milyar dolar oluşturan, efsane gibi bürokratik atık seviyelerine eğilimli. Raporun tasarruf için birincil önerileri ne? Yüklenicileri geri almak, BT’yi düzene sokmak ve erken emekliliği teşvik etmek. 

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın