50’den Fazla Banka ve Şirketler Voltron Blockchain Denemesini Tamamladı

0

Blockchain tabanlı ticaret finansmanı koalisyonu Voltron‘un, 27 kıtada birden çok dijital Kredi Mektubu işleminin simülasyonunu içeren testlerine 50’den fazla banka ve şirket katıldı.

R3’ün Corda blockchain platformuna dayanan Voltron girişimi, kağıt bazlı Akreditif Mektubu sürecininin tamamını 5-10 günden 24 saatin altına düşürmek amacıyla süreyi azaltmak için blockchain teknolojisi kullanıyor. Araştırmaya katılanların %96’sı Voltron’un Kredi Mektuplarının işlem sürecini hızlandıracağını, verimliliği yükselteceğini ve maliyeti azaltacağını söyledi.

ABN Amro, Alfa Bankası, Banco de Credito del Peru-BCP, Banorte, Bci, Çin Everbright Bankası Hong Kong Şubesi, CIB, Katar CommerzBank Ticaret Bankası, Ekman & Co, LH Ticaret, MUFG, Natixis, Ulusal Bankası Mısır, RBI, SABB, Scylla, Standart Banka, Societe Generale ve Suudi İngiliz Bankası, Microsoft’un Azure bulut platformu üzerinde Bain, CryptoBLK ve R3 ortaklığı ile yapılan altı haftalık son denemeye katıldı.

Bu, 2018’de ve bu yılın başlarında Voltron üzerinde yapılan başarılı canlı işlemlere dayanıyor ve bu işlemler de Kredili Mektuplar için izin verilen ağın hızını ve güvenilirliğini gösteriyor.

ING’nin ticaret finansman hizmetleri lideri Chris Sunderman şunları söyledi: “Deneme, bankalar ve şirketler, R3 ve CryptoBLK arasında büyük bir işbirliği olmuştur ve Voltron’un imkanlarının ve faydalarının daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Akreditiflerin uçtan uca dijitalleşmesi, Voltron’un destek tabanını genişletmeye yardımcı olacak ve üretim aşamasında olan işlem sayısının artmasını sağlayarak daha geniş ve coğrafi olarak iyi olan bir bankalar ağına sahip olmasını sağlayacaktır.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın