Mart 1, 2022

36 Milyonluk Yatırım Bu 3 Kripto Para Birimine Aktı!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin küresel piyasaları sarsmasını takben kripto varlıklarına yapılan kurumsal yatırımın geçen hafta 36 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

Coinshares’in en son yayınlanan, Haftalık Dijital Varlık Fon Akışları raporuna göre, Amerika’dan gelen kurumsal girişler geçen hafta Avrupa’da yaşanan fon çıkışlarını dengeledi.

“Doğu Avrupa’da devam eden çalkantıya ve beklenen olumsuz duyarlılığa rağmen, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 36 milyon ABD Doları giriş gördü. İlginç bir şekilde, RUB/USD çifti ticareti yapan Bitcoin kripto borsalarındaki hacimler, haftalık bazda %121 arttı.

Bölgesel olarak, fon akışları tek taraflı oldu; Amerika kıtasında (özellikle Kanada ve Brezilya) toplam 95 milyon ABD Doları giriş görülürken, Avrupa yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 59 milyon ABD Doları tutarında çıkış görüldü.”

CoinShares’e göre bu, dijital varlık ürünlerine yapılan yatırımlarda fon girişlerinin altıncı haftasına işaret ediyor.

Her zamanki gibi, piyasa değerine göre önde gelen kripto para Bitcoin (BTC), girişlerden aslan payını aldı. BTC’nin ardından ise en çok yatırım alan kripto para birimi, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) oldu.

“Bitcoin geçen hafta toplam 17 milyon ABD Doları fon girişi gördü ve toplam 239 milyon ABD Doları tutarındaki girişlerle, fon akışlarında üst üste 5. haftasına girdi. Ethereum, toplam 4.2 milyon ABD Doları tutarında nispeten daha küçük girişler gördü.”

Son fon girişi trendlerini kıran Solana (SOL) ve Litecoin (LTC), altcoin piyasasının çoğunluğuyla birlikte bu hafta çıkışlar yaşadı. CoinShares’e göre, gelişmekte olan akıllı sözleşme platformu Tezos (XTZ), çıkış yapan altcoin’ler arasında piyasaya meydan okuyan tek dijital yatırım ürünü oldu.

“Olağan dışı bir şekilde, çoğu altcoin geçen hafta küçük çıkışlar yaşadı. Solana ve Litecoin, sırasıyla 2.6 milyon ABD Doları ve 0.5 milyon ABD Doları tutarında çıkışlarla olumsuz yatırımcı duyarlılığının ana odak noktasıydı.

Tezos, toplam 4.4 milyon ABD doları tutarında fon girişiyle, giriş gören tek altcoin yatırım ürünü oldu…”

CoinShares raporunun tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.