Nisan 6, 2022

350 Milyon Dolar Topladı: Bu Patlayıcı Altcoin Finansman Turunu Duyurdu!

  • Kripto para sektörünün en zengin ekosistemlerinden biri olan ve geçtiğimiz aylarda büyük zirvelere ulaşan bir altcoin, yeni bir finansman turunda 350 milyon dolar topladı.

Merkezi olmayan uygulamalar için bir blok zinciri olarak Ethereum ile rekabet etmeye çalışan blockchain projesi Near Protocol (NEAR), Tiger Global liderliğinde yürütülen ve Republic Capital, Hashed, FTX Ventures, Dragonfly Capital, ParaFi Capital, Blockchange Ventures ve MetaWeb.vc şirketlerin katılımıyla gerçekleştirilen bir finansman turunda 350 milyon dolar topladığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, toplanan yeni fonlar Near’ın “dünya çapındaki önemli toplum merkezlerindeki bölgesel merkezlerin sayısını” artırmasına yardımcı olacağını ve ekosisteminin 2021’in sonlarından bu yana risk sermayesi yatırımlarında büyük bir artış yaşadığını söylüyor.

Yine konuyla ilgili yapılan bir açıklamada, finansman turunu yöneten Tiger Global’in ortaklarından John Curtius bu gelişme konusunda çok heyecanlı olduklarını söyledi:

“Near, en son teknolojiyi hızla genişleyen bir geliştirici ekosistemi ile birleştiren lider bir akıllı sözleşme blok zinciri platformu olmaya hazırlanıyor. Dijital varlık alanındaki yatırımlarımızı hızlandırdığımız bir süreçte, Near’ı desteklemekten heyecan duyuyoruz.”

Near Protocol (NEAR) Nedir?

Merkezi olmayan uygulamalar için açık kaynaklı bir platform olan NEAR Protocol, 2018 yılında kuruldu. Proje, bir dizi geliştirme aracı sunarak geliştiricilerin projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olmaya odaklanmıştır. Ayrıca kullanıcı dostu ve ölçeklenebilir bir Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri olmayı hedefleyen NEAR, ana ağını Ekim 2020’de başlattı.

CoinMarketCap’e göre yazım sırasındaki 15,72 dolar seviyesindeki fiyatı 10.5 milyar dolarlık piyasa değerine göre 18. en büyük kripto para birimi olan Near Protocol’ün kendi adını taşıyan coin’i, işlem ücretlerini ödemek ve ağ üzerinde stake yapmak için kullanılabilir.

Kaynak: near.org

NEAR daha önce de 150 milyon dolar toplamıştı

KoinFinans tarafından daha önce bildirildiği üzere; NEAR blok zincirinin gelişimini yöneten NEAR Vakfı, Ocak ayında, Three Arrows Capital, Alameda ve Jump liderliğindeki bir turda 150 milyon dolar toplamıştı.

Vakfın CEO’su Marieke Flament, Ocak ayında The Block ile yaptığı röportajda, NEAR’ın genel misyonunun bir parçasının web3 uygulamaları oluşturmak ve ekosistemi bir bütün olarak daha kapsayıcı hale getirmek için gidilecek ilk adres haline getirmek olduğunu söyledi.

Bu finansman turu, yoğun bir yılın ardından geldi.

Nisan 2021’de NEAR, Ethereum ve NEAR blok zincirleri arasında ERC-20 token’larının transferine izin vermek için Rainbow Bridge’i başlattı. Haziran ayında platform, verilerin Polkadot ve Harmony gibi ortaklara gönderilmesine izin veren ICON’un Blockchain İletim Protokolüne (BTP) katıldı. Kasım ayında ise NEAR Protocol, varlıkların Cardano ve NEAR arasında akmasına izin verecek bir köprü inşa etmek için Ardana ile de iş birliği yaptı.

Şirkete göre, NEAR Protokolü üzerine inşa edilen projelere daha fazla girişim yatırımı gerçekleştirilecek. NEAR ve Aurora tabanlı DeFi projeleri ve uygulamalarına odaklanılarak yapılacak bu yatırımlar önümüzdeki haftalarda duyurulacak. Şu anda, NEAR’da çalışan ve oluşturulan yaklaşık 300 uygulama ve dünya çapında 200.000’den fazla topluluk üyesi bulunuyor.

Republic Capital’in genel müdürü Boris Revsin yaptığı açıklamada, Republic Capital’ın NEAR ekosisteminde derinlemesine bir analiz yaptığını ve alandaki geliştiricilerin protokolü dağıtım yol haritalarının anahtarı olarak kabul ettiğini keşfettiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Topluluk, araçlar, belgeler ve destek, başarılı uygulamalar için kritik öneme sahiptir. Biz de NEAR’ın bu önemli alanlarda sınıfının en iyisi olduğuna inanıyoruz.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : theblockcrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.