Zirve Yaptı: Popüler Altcoin Bu Önemli Gelişme Sonrası ATH’sine Ulaştı!

0
Zirve Yaptı: Popüler Altcoin Bu Önemli Gelişme Sonrası ATH'sine Ulaştı!

Kripto paranın en zengin ekosistemlerinden biri, büyük bir merkezi olmayan finans (DeFi) adımına hazırlanırken biraz daha zenginleşti. Yüksek performanslı blok zinciri Near Protocol‘ün kripto para birimi olan NEAR, muazzam finansman turunun 150 milyon dolarla tamamlandığı duyurusunun ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Near Protocol (NEAR), DeFi ekosistemini başlatmaya hazırlanırken dudak uçuklatan bir finansman turunu daha tamamladı. Duyuru, NEAR fiyatını yeni tarihi zirvelere gönderdi.

NEAR Vakfı Three Arrows Capital Liderliğindeki Turla 150 Milyon Doları Güvence Altına Aldı

Coindesk’in bildirdiğine göre, Near Protocol (NEAR) ve bağlı ürünlerin gelişiminin arkasındaki kuruluş olan NEAR Foundation, en son stratejik finansman turunu 150 milyon dolar toplayarak tamamladı.

VC efsanesi Zu Shu’nun şirketi Three Arrows Capital; Andreessen Horowitz, Alameda Research, Dragonfly Capital, Amber Group vb. gibi diğer ağır sıkletlerin katılımını içeren turu yönetti.

Dragonfly Genel Ortağı Ashwin Ramachandran’a göre, finansman turu iki hafta içinde “uçcu ucuna” tamamlandı ve bu da gelmekte olan zincir için insanların duyduğu heyecan seviyesinin büyüklüğünü gösteriyordu:

“Near, teknoloji açısından harika bir iş çıkardı ve mevcut teknolojik yenilik seviyelerini yansıtan bir geliştirici, kullanıcı, ekosistem benimseme düzeyine ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz” dedi ve finansman turunun, daha fazla kripto-yerli yatırım firmasının ekosisteme dahil olması için bir fırsat olduğunu belirtti.

NEAR Foundation daha önce 800 milyon dolarlık bir DeFi girişimini duyurmuştu. Bu devasa meblağnın 300 milyon dolarlık kısmı, Near’daki merkezi olmayan finans protokollerinin ekosistemini besleyemek için kullanılacak.

Near Protocol, en umut verici “Ethereum katillerinden” biri olarak görülüyor; ekibi, parçalama kavramına, yani blok zinciri sistemlerinin birbirine bağlı birden çok zincire bölünmesine izin veren tekniklere öncülük etti.

NEAR Fiyatı Parabolikleşiyor, Yeni Rekor Kırıyor

Bu olumlu duyurunun ardından, NEAR fiyatı iki saat içinde yüzde 8 artarak 19,74 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yazım sırasında ise NEAR, büyük spot platformlarda son 24 saate göre yüzde 8.2 artışla 19,30 dolardan işlem görüyor.

Bu nedenle, kripto pazarlarının yorucu geri çekilmesine rağmen, NEAR fiyatı yılın başından beri yüzde 35’ten fazla arttı.

Orta vadeli perspektifte, NEAR fiyatının 12 kattan fazla fırlaması altı aydan kısa bir süre içinde gerçekleşti. Altcoin’in fiyatı 22 Temmuz 2021’de 1,59 dolarda dibe vurmuştu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın