Ocak 13, 2022

Zirve Yaptı: Popüler Altcoin Bu Önemli Gelişme Sonrası ATH’sine Ulaştı!

Kripto paranın en zengin ekosistemlerinden biri, büyük bir merkezi olmayan finans (DeFi) adımına hazırlanırken biraz daha zenginleşti. Yüksek performanslı blok zinciri Near Protocol‘ün kripto para birimi olan NEAR, muazzam finansman turunun 150 milyon dolarla tamamlandığı duyurusunun ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Near Protocol (NEAR), DeFi ekosistemini başlatmaya hazırlanırken dudak uçuklatan bir finansman turunu daha tamamladı. Duyuru, NEAR fiyatını yeni tarihi zirvelere gönderdi.

NEAR Vakfı Three Arrows Capital Liderliğindeki Turla 150 Milyon Doları Güvence Altına Aldı

Coindesk’in bildirdiğine göre, Near Protocol (NEAR) ve bağlı ürünlerin gelişiminin arkasındaki kuruluş olan NEAR Foundation, en son stratejik finansman turunu 150 milyon dolar toplayarak tamamladı.

VC efsanesi Zu Shu’nun şirketi Three Arrows Capital; Andreessen Horowitz, Alameda Research, Dragonfly Capital, Amber Group vb. gibi diğer ağır sıkletlerin katılımını içeren turu yönetti.

Dragonfly Genel Ortağı Ashwin Ramachandran’a göre, finansman turu iki hafta içinde “uçcu ucuna” tamamlandı ve bu da gelmekte olan zincir için insanların duyduğu heyecan seviyesinin büyüklüğünü gösteriyordu:

“Near, teknoloji açısından harika bir iş çıkardı ve mevcut teknolojik yenilik seviyelerini yansıtan bir geliştirici, kullanıcı, ekosistem benimseme düzeyine ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz” dedi ve finansman turunun, daha fazla kripto-yerli yatırım firmasının ekosisteme dahil olması için bir fırsat olduğunu belirtti.

NEAR Foundation daha önce 800 milyon dolarlık bir DeFi girişimini duyurmuştu. Bu devasa meblağnın 300 milyon dolarlık kısmı, Near’daki merkezi olmayan finans protokollerinin ekosistemini besleyemek için kullanılacak.

Near Protocol, en umut verici “Ethereum katillerinden” biri olarak görülüyor; ekibi, parçalama kavramına, yani blok zinciri sistemlerinin birbirine bağlı birden çok zincire bölünmesine izin veren tekniklere öncülük etti.

NEAR Fiyatı Parabolikleşiyor, Yeni Rekor Kırıyor

Bu olumlu duyurunun ardından, NEAR fiyatı iki saat içinde yüzde 8 artarak 19,74 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yazım sırasında ise NEAR, büyük spot platformlarda son 24 saate göre yüzde 8.2 artışla 19,30 dolardan işlem görüyor.

Bu nedenle, kripto pazarlarının yorucu geri çekilmesine rağmen, NEAR fiyatı yılın başından beri yüzde 35’ten fazla arttı.

Orta vadeli perspektifte, NEAR fiyatının 12 kattan fazla fırlaması altı aydan kısa bir süre içinde gerçekleşti. Altcoin’in fiyatı 22 Temmuz 2021’de 1,59 dolarda dibe vurmuştu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.