2022 BTC Çöküşünü Bilen Analistten Uyarı: Bu Seviyelere Ulaşacak!

0
2022 BTC Çöküşünü Bilen Analistten Uyarı: Bu Seviyelere Ulaşacak!
  • Bu yıl kripto fiyatlarında yaşanan düşüşü doğru bir şekilde bilerek takipçilerini uyaran popüler bir kripto stratejisti, en büyük iki dijital varlık için tahminini güncelledi.

Capo takma adı ile bilinen kripto trader’ı, Bitcoin’in (BTC) bir önceki desteğin düşük seviyesinin bir sonraki direnç tavanı haline geldiği bir destek/direnç dalgalanmaları yaşadığını söylüyor.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Analist ayrıca 392.900 Twitter takipçisine, yatırımcıların tekrar tekrar, kısa bir rahatlama rallisinin BTC’nin bir döngü tabanına ulaştığı anlamına geldiğini düşünerek kendilerini kandırdıklarını söylüyor.

“Herhangi bir yükseliş işareti olmayan küçük bir sıçrama ve insanlar dibin geldiğini iddia ediyor. Her seferinde aynı hikaye.”

BTC analizi

Capo boğa tuzağı konusunda uyarıyor

Trader daha sonra yatırımcıları bir boğa tuzağı konusunda uyarırken, yükselen bir BTC fiyatı ile batan açık marj sözleşmesi faizi arasındaki farkı vurgulayan bir grafik paylaşıyor. Boğa tuzakları, yatırımcıları uzun bir rallinin başladığına inanmaya cezbeder, ancak aslında fiyat yakında tekrar negatif bir hale gelerek yatırımcıların derin kayıplar yaşamasına neden olabilir.

“Tuzaklara düşmeyin.”

BTC Fiyat analizi

Capo, Bitcoin’in yalnızca yatırımcıların altcoin varlıklarını tasfiye etmeleri ve sonunda nakit karşılığında satmak için BTC’ye yatırım yapmaları nedeniyle yükseldiğini söyleyerek boğa tuzağı hipotezini destekliyor.

“Boğa tuzağı. Altcoin’ler daha sonra satılmak üzere BTC’ye geçiyor. Dibe henüz ulaşılmadı.”

Dün, analist BTC fiyatı için “16.000 doların güçlü bir mıknatıs gibi” olduğunu söyledi. Bugün ise yatırımcıları gecelik fiyat artışını takip etmemeleri konusunda uyaran bir güncelleme yayınladı:

“Günaydın! Hala satın almak için bir neden yok. Sabırla bekliyoruz.”

Yazma sırasında, Bitcoin haftalık en düşük seviyesi olan 17.760 dolardan güzel bir şekilde toparlandı ve şimdi 20.472 dolardan el değiştiriyor.

Analist Ethereum için de dibin henüz gelmediğini düşünüyor

En büyük akıllı sözleşme platformu olan Ethereum (ETH) söz konusu olduğund ise, popüler trader, 800 doların altında yeni bir destek seviyesi belirlemeden önce 983 ila 1.223 dolar arasındaki hedef bölgesine ulaşıldığını gözlemliyor.

“Ana hedefe ulaşıldı ve oradan sıçradık, ancak henüz dip oluşumu gerçekleşmedi.

5. dalgayı tamamlayacak olan yeni destek bölgesi olarak gözler 700-800 dolar arasında.

Ethereum analizi

Ethereum da haftaya şu anda yüzde 5.41 artışla ve 1.116 dolardan işlem gören bir yükselişle başlıyor.

Hem BTC hem de ETH rallileri yaşasa da Capo tweet thread’ini her birinin ne kadar düşebileceğine dair en son tahminlerini paylaşarak sonlandırıyor. Grafik gurusu, Bitcoin’i 16.200 dolara, Ethereum’un ise 750 dolara düşebileceğini tahmin ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın