Mart 6, 2022

2021 Bitcoin (BTC) Çöküşünü Tahmin Eden Analist, Bitcoin’in 100.000 Dolar Olacağını Düşünüyor ancak…

Mayıs 2021’de gerçekleşen Bitcoin (BTC) çöküşünü tahmin eden analist, BTC’nin bu yıl altı haneli seviyelere ulaşması için izlemesi gereken yolu paylaştı.

Dave the Wave takma adıyla tanınan analist, 94.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in bu yıl 100.000 doları aşma yolunda olduğunu belirtti ancak önemli bir detay var.

“Boğalar için bir tane. Mikro ile makroyu hizalamak. Bu yıl 100.000 dolar çok yakın mesafede…”

Dave the Wave‘in grafiği, bu yılın sonlarında yaklaşık 120.000 dolara güçlü bir ralli gösterirken, herhangi bir yükseliş hareketi başlamadan önce 25.000 dolar civarında derin bir dip öngörüyor.

Analist, Avrupa’daki çatışmalar, daralmaya devam eden tedarik zincirleri ve artan petrol fiyatları gibi jeopolitik faktörlerin Bitcoin fiyatı üzerinde baskı oluşturup oluşturamayacağı sorusuna ise, bu koşulların BTC için asında yükseliş yaratabileceğini ve ona gölgesinden yani spekülatif bir varlık olmasından uzaklaşma fırsatı verebileceğini düşünüyor.

“Haklı olabilirsin, ancak bu senaryoda BTC, sadece bir varlığın aksine alternatif bir para birimi olarak yeniden canlanabilir.”

Dave the Wave, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda yükseliş potansiyeline sahip olduğunu düşünse de, BTC’nin şu anda yüksek zaman çerçevesi perspektifinden düşüş eğiliminde olduğunu belirtti. Dave the Wave, BTC’nin hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) aylık zaman diliminde hala kırmızı renkte yanıp söndüğüne dikkat çekiyor. MACD, yükseliş veya düşüş momentumunun gücünü belirleyen trend izleyen bir göstergedir.

“Yine bir aylık mum basılmış ve MACD’de hala bir kabartma olmadan büzülme/güçlendirme çubuğu/histogram şeklinde ilerliyor. MACD’nin sıfır çizgisine yeniden ayarlanması veya sıfır çizgisine yakın olması, fiyatın aynı açıda düşmesinden daha kesin.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.