Ocak 23, 2022

2018 Bitcoin Dibini Doğru Bilen Analistten Yeni BTC Tahmini!

2018 ayı piyasası sırasında Bitcoin‘in ulaştığı en düşük noktayı doğru bir şekilde tahmin eden popüler bir kripto traderı, BTC’nin son iki ayda yaşadığı “bearish” fiyat hareketine rağmen bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydedeceğine inanıyor.

Smart Contracter takma adını kullanan kripo analisti, 203.400 Twitter takipçisine, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerine çıkmadan önce önümüzdeki haftalarda 52 haftanın en düşük seviyesine ulaşacağına inandığını söylüyor.

“Aralık ayında, bu gönderi çoğunlukla yarım ağız yapılmıştı ama yine de her zaman aklımın bir köşesindeydi. Şimdi oldukça olasılık dahilindeymiş gibi görünüyor. Mesele şu ki: BTC’nin önünde hala düşebileceği ve yeterince uzun bir zaman çizelgesinde makro yükselişini sürdürebileceği gerçekten geniş bir aralık var.”

Smart Contracter’ın grafiğine göre Bitcoin, Dow Jones Industrial Average’ın (DJIA) 1998 ve 2012 yılları arasındaki piyasa yapısını takip ediyor gibi görünüyor. DJIA, kırılma yaşayıp parablolik bir ralliye başlamadan önce bu zaman aralığı arasında geniş bir aralıkta işlem görmüştü.

Kripto stratejisti uzun vadede Bitcoin’de yükseliş eğiliminde olsa da, herhangi bir yükseliş momentumu oluşturmadan önce Bitcoin’in 30.000 doların altına düşeceğine inanıyor.

“Tamamdır, sırf eğlence olsun diye [tahmin yapıyorum]. Her iki yöne doğru 1.000 dolarlık bir hata payı ile tam olarak 25.800 dolarda bir dip olacağını tahmin ediyorum.”

Smart Contracter 2018’de, amiral gemisi kripto varlığı 6.000 dolardaki kritik desteğin altına düşmeden önce BTC’nin dibini aylar öncesinde doğru bilmşiti.

“Her iki yönde de 200 dolarlık bir hata payıyla tam olarak 3,200 bir dip olacağını tahmin ediyorum.”

Yazım sırasında en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 35.725 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.