Şubat 9, 2022

Yüzde 800’ün Üzerinde Arttı: Bu Memecoin DOGE ve SHIB’i Geride Bıraktı!

Her ikisi de köpek kripto varlıkları olan Dogecoin ve Shiba Inu, Salı akşamı diğer büyük kripto para birimleriyle birlikte bazı düşüşler yaşadı ve hafta sonu kazançlarının bir kısmını kaybetti. DogeColony (DOGECO) ise son yüzde 857’ye varan artışlarla 0.0000009575 dolara kadar yükseldi.

DogeColony (DOGECO) Nedir?

Dogecolony (DOGECO), 2022 yılında piyasaya sürülen, temelinde basit bir konsepti olan topluluk odaklı bir oyun projesi ve Binance Smart Chain (BEP20) platformunda faaliyet gösteren bir kripto para birimidir. Temelinde basit bir fikir olan, topluluk ve oyun odaklı yeni bir projedır.

DOGECO, en basit ifadeyle bir oyna-kazan token’ıdır. Şu anda ekibin demo olarak yayınladığı 1-30 Levelden oluşan oyunu web sitesinden erişerek oynayabilirsiniz. Ana karakterin macerası bir ormanda başlıyor. ve oyunda token toplarken düşmanları etkisiz hale getirerek veya onlardan kaçarak bölümü tamamlamanız gerekiyor.

Kaynak: dogecolony.io

DogeColony yüzde 800’ün üzerinde Fırladı!

Bu ani ve büyük yükselişten sonra ufak bir kayıp yaşayan DOGECO, yazım sırasında ise Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla yüzde 750’nin üzerinde artışla, ABD dolarına göre ise yüzde 810 artışla 0,0000009106 dolardan işlem görüyor.

Bu inanılmaz artışa rağmen meme kripto para birimi 2 gün ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık yüzde 100 altında işlem görüyor.

Kripto para biriminin yükselişini diğer kripto para birimleri ile karşılaştırmak adına, Dogecoin son 24 saat içinde yüzde 3’ün üzerinde bir artmış durumda ve yazım sırasında 0,1598 dolardan işlem görüyor. Kendisini “Dogecoin katili” olarak tanımlayan Shiba Inu ise, son 24 saatlik dönemde yüzde 10’un üzerinde artarak 0.000033 dolarından işlem görüyor.

Dogecolony (DOGECO) Neden Yükseliyor?

Oyun web tarayıcı üzerinden oynanabildiği için oldukça popüler. Fiyatı harekete geçiren gelişmede, projenin arkasındaki geliştirici ekip demo olarak oynanabilen bir oyna-kazan oyununu piyasaya sürdüğünü duyurdu:

Meme kripto para biriminde gerçekleşen bu yükselişin kripto para biriminin Twitter hesabında yaptığı oyun ile ilgili bazı paylaşımlardan ve yakın zamanda CoinMarketCap ve CoinGecko gibi platformlarda listelenmesinden dolayı olduğu düşünülüyor.

DogeColony projesinin arkasındaki geliştirici ekibi, oyna-kazan (P2E) oyununun bir demo olarak piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Twitter’dan yapılan duyurulara göre kullanıcılar oyunda kendi NFT’leri olarak oynayarak oyunun tadını çıkarabilecek:

“DogeColony NFT’ler, her biri farklı bir tarza sahip eğlenceli ve benzersiz sanat eserleridir. Holder’lar, DogeCo PlayToEarn Oyununda kendi NFT’leri olarak oynayabilecekler. Birkaç şanslı cüzdan ekstra güç, ekstra can ve oyun içinde kullanabilecekleri silahlar kazanacak.”

DogeColony, DOGE ve Shiba Inu gibi büyük köpek meme coin’leriyle omuz omuza olacağını ve gelecekteki tüm Doge token’larının ana token’ı olmayı hedeflediğini söylüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.