Ocak 11, 2022

Yatırımcıların %50’den Fazlası Zararda: Balinaların Seçimi Bu MemeCoin Sahiplerini Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Kripto para analiz platformu IntoTheBlock’a göre, meme coin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’e varan oranlarda kayıp yaşadığından, Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin yalnızca küçük bir azınlığı şu anda kâr ediyor.

IntotheBlock, şu anda hangi sahiplerin zarar ettiğini belirlemek için Shiba Inu yatırımına sahip cüzdanlara baktı, coin’lerin ortalama satın alma miktarını belirledi ve rakamı Dogecoin (DOGE) rakibinin mevcut fiyatıyla karşılaştırdı.

Ortalama satın alma tutarı mevcut fiyattan daha yüksekse, coin’in sahibi underwater (alış değeri pazar değerinden fazla olan) veya “out of the money” (mevcut fiyatlamaya göre zararda) olarak adlandırılıyor. Öte yandan, bir yatırımcının harcadığı ortalama maliyet bu cari fiyattan düşükse “parada/in the money” (mevcut durumda kârda) veya kârda olarak nitelenir.

Ortalama maliyet cari fiyatla aynı olduğunda ise yatırımcının “başabaş/at the money” veya sıfır kâr noktasında olduğu söylenir.

Memecoin şu anda 0.000027 dolardan işlem görüyorken, Shiba Inu sahiplerinin yüzde 56’sı ise kırmızı renkte ve para kaybediyor. Shiba Inu yatırımcılarının sadece yüzde 40’ı kârdayken, yüzde 4’ü ise sıfır kâr noktasında bulunuyor.

IntoTheBlock verileri ayrıca Shiba Inu holder’larının yüzde 78’lik büyük bir kısmının derin cebe sahip yatırımcılar veya balinalar olduğunu ortaya koyuyor.

Kripto içgörü firması ayrıca SHIB sahiplerinin yüzde 89’unun memecoin’i bir ila 12 ay arasında, yüzde 11’inin ise Shiba Inu’yu bir aydan daha kısa bir süredir elinde tuttuğunu söylüyor.

İçinde bulunduğumuz duruma bakılırsa, popüler meme coin, yatırımcı topluluğunu hayrete düşüren Ekim ayı sonundaki rallisini tamamen kaybetmiş durumda görünüyor. SHIB, 28 Ekim’de şu anki zirvesi olan 0,00008616 dolara ulaşmış ve sadece altı günde yüzde 210’dan fazla kazanarak bir sıfır daha düşürmenin eşiğinde görünüyordu.

Ardından bu inanılmaz ralli durma noktasına geldi. Bir dizi borsa listelemesine, trader benimsemesindeki artışa, etkileyici dönüm noktalarına ve tokenin genişleyen ekosistemindeki yeni gelişmelere rağmen, Shiba Inu durgun fiyat performansını sürdürerek henüz temellerini geri kazanmadı.

Bu hayal kırıklığı yaratan fiyat hareketlerine rağmen, balina izleme platformu WhaleStats’ın verilerine göre, borsa dışı ilk 1000 Ethereum (ETH) balinası şu anda 1,39 milyar dolar değerinde SHIB tokenine sahip. SHIB, şu anda en iyi Ethereum balina holdingleri listesinde  Ethereum’un kendisi ve ETH’nin ardından gelen kripto türev borsası FTX’in hizmet tokeni olan FTX Token’den (FTT) sonra üçüncü sırada bulunuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.