Yatırımcıların %50’den Fazlası Zararda: Balinaların Seçimi Bu MemeCoin Sahiplerini Hayal Kırıklığına Uğrattı!

0
Yatırımcıların %50'den Fazlası Zararda: Balinaların Seçimi Bu Meme Coin Sahiplerini Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Kripto para analiz platformu IntoTheBlock’a göre, meme coin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’e varan oranlarda kayıp yaşadığından, Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin yalnızca küçük bir azınlığı şu anda kâr ediyor.

IntotheBlock, şu anda hangi sahiplerin zarar ettiğini belirlemek için Shiba Inu yatırımına sahip cüzdanlara baktı, coin’lerin ortalama satın alma miktarını belirledi ve rakamı Dogecoin (DOGE) rakibinin mevcut fiyatıyla karşılaştırdı.

Ortalama satın alma tutarı mevcut fiyattan daha yüksekse, coin’in sahibi underwater (alış değeri pazar değerinden fazla olan) veya “out of the money” (mevcut fiyatlamaya göre zararda) olarak adlandırılıyor. Öte yandan, bir yatırımcının harcadığı ortalama maliyet bu cari fiyattan düşükse “parada/in the money” (mevcut durumda kârda) veya kârda olarak nitelenir.

Ortalama maliyet cari fiyatla aynı olduğunda ise yatırımcının “başabaş/at the money” veya sıfır kâr noktasında olduğu söylenir.

Memecoin şu anda 0.000027 dolardan işlem görüyorken, Shiba Inu sahiplerinin yüzde 56’sı ise kırmızı renkte ve para kaybediyor. Shiba Inu yatırımcılarının sadece yüzde 40’ı kârdayken, yüzde 4’ü ise sıfır kâr noktasında bulunuyor.

IntoTheBlock verileri ayrıca Shiba Inu holder’larının yüzde 78’lik büyük bir kısmının derin cebe sahip yatırımcılar veya balinalar olduğunu ortaya koyuyor.

Kripto içgörü firması ayrıca SHIB sahiplerinin yüzde 89’unun memecoin’i bir ila 12 ay arasında, yüzde 11’inin ise Shiba Inu’yu bir aydan daha kısa bir süredir elinde tuttuğunu söylüyor.

İçinde bulunduğumuz duruma bakılırsa, popüler meme coin, yatırımcı topluluğunu hayrete düşüren Ekim ayı sonundaki rallisini tamamen kaybetmiş durumda görünüyor. SHIB, 28 Ekim’de şu anki zirvesi olan 0,00008616 dolara ulaşmış ve sadece altı günde yüzde 210’dan fazla kazanarak bir sıfır daha düşürmenin eşiğinde görünüyordu.

Ardından bu inanılmaz ralli durma noktasına geldi. Bir dizi borsa listelemesine, trader benimsemesindeki artışa, etkileyici dönüm noktalarına ve tokenin genişleyen ekosistemindeki yeni gelişmelere rağmen, Shiba Inu durgun fiyat performansını sürdürerek henüz temellerini geri kazanmadı.

Bu hayal kırıklığı yaratan fiyat hareketlerine rağmen, balina izleme platformu WhaleStats’ın verilerine göre, borsa dışı ilk 1000 Ethereum (ETH) balinası şu anda 1,39 milyar dolar değerinde SHIB tokenine sahip. SHIB, şu anda en iyi Ethereum balina holdingleri listesinde  Ethereum’un kendisi ve ETH’nin ardından gelen kripto türev borsası FTX’in hizmet tokeni olan FTX Token’den (FTT) sonra üçüncü sırada bulunuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın