Ocak 11, 2022

Bu Meme Coin’den Bir Borsa Listelemesi Daha Geldi: En Çok Trade Edilen Altcoin’lerden!

Popüler bir kripto borsası olan Giottus, köpek temalı meme coin’i kabul eden en son Hintli kripto para birimi borsası oldu.

Hindistan merkezli bir kripto para borsası olan Giottus, bugün yaptıkları resmi açıklamaya göre Shiba Inu (SHIB) için mevduat açtı. Aynı borsa Aralık ayının ortalarında da başka bir meme kripto para birimi olan Floki Inu (FLOKI) için destek eklemişti.

Borsa, girişimciler Vikram Subburaj ve Arjun Vijay tarafından 2018’de başlatılmıştı. Kuruluşu Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) oldukça tepki alan; finansal kurumlara kripto para birimleriyle uğraşan şirketler ve bireylerle bağlarını kesme emrini vermesinden hemen sonrasına dayanan borsa, faaliyet hayatına zorlu bir başlangıç ​​yaptı.

Giottus’un başlangıçta sıradan bir spot borsa olarak piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak yasak, bu planın daha başlamadan bozulmasına neden oldu. Daha sonra şirket, eşler arası bir borsa olarak çalışmaya başlamak zorunda kaldı.

2020’de Hindistan kripto para topluluğu, Yüksek Mahkeme’nin RBI’nin yasağını bozmasıyla büyük bir zafer kazandı ve o zamandan beri kripto para birimleri ülkede oldukça popüler hale geldi.

Giottus, bankacılık desteğini geri kazandıktan sonra işlem hacminde ve aylık kayıtlarda önemli bir büyüme kaydetmeyi başardı. Chennai merkezli borsa, son 24 saatte 207 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Shiba Inu, Giottus’tan önce Unocoin, ZebPay ve CoinDCX gibi büyük Hint borsaları tarafından da listelenmişti.

Hindistan’ın en eski kripto para borsası olan ZebPay’in The Times of India’ya açıkladığına göre Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC), 2021’de Hindistan borsalarında en çok işlem gören altcoinler arasındaydı. İki kripto para birimi şu anda piyasa değeri açısından kafa kafaya. Geçtiğimiz aylarda etkileyici ralliler yaşamasının ardından düzeltme aşamasına girmiş olan SHIB, kısa süre önce MATIC’in altına düştü ve şimdi 15.1 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. sırada.

Bu arada, ülkedeki kripto para birimi endüstrisinin geleceği belirsizliğini korumaya devam ediyor. Hindistan hükümeti, Aralık ayındaki Kış Oturumunu dijital varlıkları düzenlemek için çok konuşulan yasa tasarısını sunmadan sonlandırdı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.