Ana Sayfa Haberler XRP Davasında Gelişme: Ripple CEO’su Harekete Geçti!

XRP Davasında Gelişme: Ripple CEO’su Harekete Geçti!

0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Cayman Adaları Merkez Otoritesi’nin yardımıyla Binance’den belge temin etmek için mahkemeye başvuruda bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu aleyhindeki davada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u temsil eden avukatlar, 2 Ağustos’ta ek uluslararası keşif için bir önergede bulundular.

Garlinghouse, dünyanın en büyük kripto para borsasının Cayman Adaları merkezli bir yan kuruluşu olan Binance Holdings Limited’den kanıt elde etmeye çalışıyor.

Savunma, Lahey Sözleşmesine atıfta bulunarak; mahkemeden, davalı adına Cayman Adaları Merkezi Makamının yardımını istemek için bir Talep Mektubu düzenlemesini istiyor.

Ripple CEO’su, Binance varlığının XRP işlemleriyle ilgili benzersiz belgelere sahip olduğuna ve bu durumun onları davayla alakalı hale getirdiğine inanıyor:

“Bay Garlinghouse, borsaya kayıtlı kurumun bu davayla ilgili; özellikle Garlinghouse tarafından yabancı dijital varlık alım satım platformlarında gerçekleştirdiği iddia edilen XRP işlemlerinin yürütüldüğü sürece ilişkin olanlar başta olmak üzere, benzersiz belgelere ve bilgilere sahip olduğuna dair iyi niyetli inancına dayanarak yabancı keşif istiyor.”

Garlinghouse’un avukatları, SEC’in değiştirilmiş şikayetinde yerel teklifleri ileri sürmediğini ve ek kanıtlar elde edilmesi, üst düzey yöneticinin Nisan ayında geri açılan davayı reddetme yönündeki beklemedeki önergesini güçlendirebileceğini iddia etmeye devam ediyor.

Garlinghouse ve aynı zamanda davada bireysel sanık olarak da adlandırılan Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Haziran ayında Bitfinex’in ana şirketi iFinex, Bithumb, Bitstamp vb dikkate değer isimlerin aralarında bulunduğu kurumlar da dahil olmak üzere toplam 14 kripto para borsasından belge almak için benzer bir dava açmıştı.

Keşif anlaşmazlıklarına başkanlık eden Sulh Hakimi Sarah Netburn, talebe yeşil ışık yaktı. Garlinghouse’un avukatları, SEC’in de en son önergeye itiraz etmediğini iddia ediyor.

Ayrıca Yargıç Netburn; Mayıs ayında düzenleyicinin, Ripple’ın denizaşırı ortaklarından ve kripto borsalarından belge almak için yabancı meslektaşlarına talep göndermeye devam edebileceğine karar vermişti.

Daha önce de tarafımızdan bildirildiği üzere mahkeme, SEC’in Ripple davasındaki keşfi 60 gün uzatma talebini kabul etti. Duruşma öncesi keşif aşaması 15 Ekim’e kadar sürecek.

SEC, yasa dışı XRP satışları iddiasıyla Aralık ayı sonlarında Ripple ve üst düzey yöneticilerine karşı büyük bir dava açmıştı.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın