Ocak 31, 2022

Willy Woo, Bitcoin’deki Artan Talebi Kimlerin Yarattığını Açıkladı

Kripto dünyasında tanınan on-chain (zincir üstü) analistlerinden birisi olan Willy Woo, çok da fazla konuşulmayan bir Bitcoin (BTC) yatırımcı grubunun yeni bir güçlü talep dalgası üretebileceğini kaydetti.

Twitter hesabında analizlerini paylaşan Woo, kripto borsalarına giren ve çıkan Bitcoin miktarını izleyen ‘borsa net akışları metriğini’ yakından takip ettiğini belirtti ve görüşlerini paylaştı.

Woo’ya göre, metrik şu anda ‘döviz’ çıkışlarının hakimiyetini gösteriyor. Bu metriğe göre talepte bir artış var ve yatırımcıların Bitcoin’in ralli yapmasını beklerken, ellerinde Bitcoin (BTC) tutmaya devam ettiği de görülüyor.

Woo ayrıca, balinaların veya 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip varlıkların eline geçen para miktarına dayanarak, kurumların satın alma gücünün arkasında olduğunu düşündüğünü de ekledi.

Popüler analist, daha doğru bir resim elde etmek için borsalar ve borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) gibi faktörleri barındırmak için blockchain takip platformu Glassnode’dan gelen verileri kullandığını da belirtti.

Glassnode’a göre, borsalardaki Bitcoin dengesi şu anda son üç yılın en düşük noktasında, bu da BTC için satış baskısının azaldığını gösteriyor.

“Borsalardaki BTC bakiyesi, 2.505.972.824 BTC ile üç yılın en düşük seviyesine ulaştı. 27 Ocak 2022’de önceki üç yılın en düşük seviyesi olan 2.508.534.211 BTC gözlemlendi.”

Buna ek olarak Glassnode, Bitcoin ağındaki tüm transfer hacminin büyük çoğunluğuna kurumsal boyuttaki akışların hakim olduğunu ve büyük oyuncuların BTC’nin kontrolünü ele geçirmeye başladığını öne sürüyor.

“Bitcoin transfer hacimleri, tüm işlemlerin %65’inden fazlasının 1 milyon dolardan daha büyük olmasıyla, kurumsal boyuttaki akışların hakimiyetinde olmaya devam ediyor. Zincir üstü hacimlerde kurumsal hakimiyetteki artış trendi, fiyatların 10.000 ila 11.000 dolar arasında olduğu Ekim 2020 civarında başladı.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.